Aktualności

[TEGO DNIA] 31 lipca, czyli porażka w finale Igrzysk Olimpijskich

Aktualności31.07.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 31 lipca.

1970 – urodził się Andrzej Kobylański. Wychowanek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którego trafił do Siarki Tarnobrzeg. Z zespołem tym wywalczył awans do ekstraklasy. W Polsce zakładał także koszulki Widzewa Łódź i Wisły Płock. Największą część kariery spędził w Niemczech. Grał dla 1. FC Koeln, Tennis Borussii Berlin, Hannoveru 96, SV Waldhof Mannheim, Energie Cottbus, Wuppertaler SV Borussii oraz SV Rot-Weiss Bad Muskau. W seniorskiej reprezentacji Polski w latach 1992-1993 rozegrał sześć spotkań. W 1992 roku z reprezentacją młodzieżową sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

1976 reprezentacja Polski w meczu finałowym turnieju finałowego Igrzysk Olimpijskich rozegranym w Montrealu przegrała z Niemiecką Republiką Demokratyczną 1:3. Jedynego gola dla biało-czerwonych strzelił Grzegorz Lato. Drużyna prowadzona przez Kazimierza Górskiego ostatecznie sięgnęła po srebrny medal, po raz drugi w historii docierając do finału Igrzysk Olimpijskich.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności