Aktualności

[TEGO DNIA] 3 lipca, czyli „mecz na wodzie”

Aktualności03.07.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 3 lipca.

1974 reprezentacja Polski w meczu turnieju finałowego mistrzostw świata rozegranym we Frankfurcie przegrała z Republiką Federalną Niemiec 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Gerd Mueller. Biało-czerwoni byli o krok od awansu do finału mistrzostw świata, lecz w słynnym „meczu na wodzie” nie sprostali gospodarzom turnieju. Ostatecznie finiszowali jako trzecia drużyna świata. Przeciwko RFN po raz ostatni w narodowych barwach wystąpił Jan Domarski.

>>> KROK OD FINAŁU MUNDIALU. „MECZ NA WODZIE” DLA RFN <<<

1969 – urodził się Waldemar Adamczyk. Wychowanek Górnika Jaworzno, z którego trafił do ekstraklasowego Hutnika Kraków. W najwyższej klasie rozgrywkowej zakładał też koszulkę Petro (Wisły) Płock. Na polskich boiskach występował również w Hetmanie Zamość, Śląsku Wrocław, Ceramice Opoczno, Zagłębiu Sosnowiec, Aluminium Konin, Stali Stalowa Wola, Przeboju Wolbrom, Wróblowiance Wróblowice oraz Tempie Białka, a poza granicami dla greckich AO Xanthi, OFI Kreta, GS Apollonu Smyrnis oraz cypryjskich Arisu Limassol i MS Anagennissi Derynias. W reprezentacji Polski w 1997 roku rozegrał dwa spotkania.

Fot. East News

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności