Aktualności

[TEGO DNIA] 29 listopada, czyli Dariusz Gęsior trafia w debiucie

Aktualności29.11.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 29 listopada.

1953 reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Tiranie zremisowała z Albanią 2:2. Oba gole dla biało-czerwonych zapisał na swoim koncie Kazimierz Trampisz. Dla Roberta Gronowskiego i Jana Kaudera był to jedyny mecz w narodowych barwach. Z kadrą pożegnali się także Władysław Gędłek, Jerzy Krasówka, Paweł Sobek i Józef Wieczorek.

1959reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Ramat Gan zremisowała z Izraelem 1:1. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Ernest Pol. Dla Romana Korynta było to ostatnie spotkanie rozegrane w koszulce z orłem na piersi.

1974 – urodził się Bogusław Wyparło. Wychowanek Stali Mielec, w barwach której debiutował w ekstraklasie. Jedyne mistrzostwo Polski w swojej karierze zdobył jednak z ŁKS Łódź (1998). Grał także dla Sokoła Pniewy, Legii Warszawa, Ceramiki Opoczno, RKS Radomsko, Pogoni Leżajsk, Piotrcovii Piotrków Trybunalski i Pogoni Szczecin. W reprezentacji Polski w latach 1998-1999 rozegrał trzy spotkania. Obecnie prezes mieleckiej Stali.

1982 – urodził się Marcin Robak. Wychowanek Konfeksu Legnica, z którego przeniósł się do tamtejszej Miedzi. W ekstraklasie debiutował w barwach Korony Kielce, a na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zakładał także koszulki Widzewa Łódź, Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin (król strzelców ligi polskiej 2014), Lecha Poznań (Superpuchar Polski 2015, 2016, król strzelców ligi polskiej 2017) i Śląska Wrocław. Grał również w Konyasporze Kulubu, Mersin Idman Yurdu SK i Guizhou Renhe, a od 2019 roku jest piłkarzem Widzewa Łódź. W reprezentacji Polski w latach 2010-2014 rozegrał dziewięć spotkań, zdobywając jedną bramkę.

>>> JEDYNY GOL MARCINA ROBAKA W REPREZENTACJI POLSKI <<<

1992reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Montevideo wygrała z Urugwajem 1:0. Zwycięską bramkę dla biało-czerwonych zdobył debiutujący Dariusz Gęsior.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności