Aktualności

[TEGO DNIA] 26 września, czyli ważny krok w stronę mundialu

Aktualności26.09.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 26 września.

1954reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Rostocku wygrała z Niemiecką Republiką Demokratyczną 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w pierwszej połowie Gerard Cieślik. W kadrze zadebiutowali w tym starciu Wiesław Pajor i Ryszard Wyrobek. Dla tego pierwszego, podobnie jak dla Teodora Anioły, Zdzisława Bieńka, Romana Durnioka, Roberta Grzywocza, Kazimierza Kaszuby, Zdzisława Mordarskiego i Wacława Sąsiadka był to ostatni występ w koszulce z orłem na piersi.

1965 reprezentacja Polski w meczu kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw świata rozegranym w Helsinkach przegrała z Finlandią 0:2 Biało-czerwonych pogrążyły trafienia Juhaniego Peltonena i Semiego Nuoranena. Swój pierwszy występ w kadrze narodowej zaliczył Edward Szymkowiak.

1973reprezentacja Polski w meczu kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw świata rozegranym w Chorzowie wygrała z Walią 3:0. Gole dla zespołu prowadzonego przez Kazimierza Górskiego strzelili Robert Gadocha, Grzegorz Lato i Jan Domarski. Dzięki temu biało-czerwoni znacznie przybliżyli się do awansu do rozgrywanego w Republice Federalnej Niemiec mundialu, który zakończyli na trzecim miejscu.

>>> BIAŁO-CZERWONI ROZBIJAJĄ WALIĘ <<<

1979reprezentacja Polski w meczu kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy rozegranym w Chorzowie zremisowała z Niemiecką Republiką Demokratyczną 1:1. Prowadzenie dla naszych rywali zdobył Reinhard Haefner, wyrównał natomiast wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Henryk Wieczorek.

>>> REMIS POLAKÓW Z NRD <<<

1980 – urodził się Robert Kolendowicz. Wychowanek MKS Chocicza, w czasie swojej krótkiej, ale niespokojnej drogi do ekstraklasy grał w SKS 13 Poznań, Olimpii Poznań, Sokole Pniewy, Opale Pniewy i MSP Szamotuły. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zadebiutował w barwach Amiki Wronki. W kolejnych latach występował w Lechu Poznań, Warcie Poznań, RRC Heirnis Gent, GKS Bełchatów, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Koronie Kielce, ŁKS Łódź, Zagłębiu Lubin (mistrzostwo Polski 2007), Odrze Wodzisław Śląski, Pogoni Szczecin, Flocie Świnoujście i Mewie Resko. W reprezentacji Polski wystąpił raz, 6 grudnia 2006 roku, w towarzyskim meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Obecnie pracuje jako trener młodzieży w Pogoni Szczecin.

>>> JEDYNY MECZ ROBERTA KOLENDOWICZA W REPREZENTACJI POLSKI <<<

1984reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Słupsku wygrała z Turcją 2:0. Oba gole dla zespołu prowadzonego przez Antoniego Piechniczka strzelił Dariusz Dziekanowski.

1990reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Bukareszcie przegrała z Rumunią 1:2. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zapisał na swoim koncie Robert Warzycha.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności