Aktualności

[TEGO DNIA] 24 września, czyli ostatni mecz Włodzimierza Lubańskiego

Aktualności24.09.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 24 września.

1978 – urodził się Marek Zieńczuk. Wychowanek Polonii Gdańsk, z której przez Lechię Gdańsk trafił do ekstraklasowej Amiki Wronki. W 2000 roku wywalczył z nią Puchar Polski, a w 2004 roku przeniósł się do Wisły Kraków. Z „Białą Gwiazdą” zdobył trzy tytuły mistrza kraju (2005, 2008, 2009). W ekstraklasie grał też dla Ruchu Chorzów, był też zawodnikiem AS Pomorze Gdańsk i AO Xanthi. W reprezentacji Polski w latach 2002-2008 rozegrał dziewięć spotkań.

>>> DEBIUT MARKA ZIEŃCZUKA W REPREZENTACJI POLSKI <<<

1980reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Chorzowie zremisowała z Czechosłowacją 1:1. Jedynego gola dla drużyny prowadzonej przez Ryszarda Kuleszę strzelił z rzutu karnego Włodzimierz Lubański. Dla zdobywcy bramki, podobnie jak dla Henryka Miłoszewicza, był to pożegnalny mecz w reprezentacji kraju.

>>> STRZELECKIE POPISY WŁODZIMIERZA LUBAŃSKIEGO W KADRZE NARODOWEJ <<<

1997  – reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Olsztynie wygrała z Litwą 2:0. Bramki dla zespołu dowodzonego przez Janusza Wójcika zdobyli Cezary Kucharski i Wojciech Kowalczyk. Debiut w drużynie narodowej zapisał na swoim koncie Marcin Zając, po raz ostatni pojawili się w niej natomiast Arkadiusz Onyszko i Sławomir Wojciechowski.

>>> TOWARZYSKA WYGRANA BIAŁO-CZERWONYCH Z LITWĄ <<<

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności