Aktualności

[TEGO DNIA] 23 listopada, czyli „jednorazowi” reprezentanci

Aktualności23.11.2020 
„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 23 listopada.

1961 – urodził się Mirosław Bąk. Wychowanek Chorzowianki Chorzów, z której trafił do ekstraklasowego Ruchu. W 1979 roku cieszył się z tytułu mistrza Polski, lecz nie wystąpił w żadnym ligowym spotkaniu. Dziesięć lat później ponownie zdobył mistrzostwo kraju, już jako jedna z najważniejszych postaci w zespole, a w 1996 roku dorzucił do swojego dorobku Puchar Polski. Grał także dla greckiego AS Athinaikosu, Grunwaldu Ruda Śląska i Szombierek Bytom. W reprezentacji Polski wystąpił raz, 7 września 1983 roku, w towarzyskim meczu z Rumunią.

1981 – urodził się Tomasz Mazurkiewicz. Wychowanek Ogniwa Sopot, z którego przez FC Sopot trafił do ekstraklasowej Legii Warszawa. W czasie swojej kariery grał także dla Aarhus GF, SonderjyskE, Arki Gdynia, GKS Katowice oraz Karlikowa Sopot. W reprezentacji Polski wystąpił raz, 14 lutego 2003 roku, w towarzyskim meczu z Macedonią.

>>> JEDYNY WYSTĘP TOMASZA MAZURKIEWICZA W REPREZENTACJI POLSKI <<<

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności