Aktualności

[TEGO DNIA] 22 września, czyli hat-trick Włodzimierza Lubańskiego

Aktualności22.09.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 22 września.

1950 – urodził się Andrzej Drozdowski. Wychowanek Włókniarza Pabianice, z którego przeniósł się do Zawiszy Bydgoszcz. W ekstraklasie występował w barwach Widzewa Łódź. Grał także dla fińskiego Rovaniemen Reipas. W reprezentacji Polski w latach 1973-1974 rozegrał siedem spotkań.

1963reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Poznaniu zremisowała z Turcją 0:0.

1970 – urodził się Krzysztof Bukalski. Wychowanek Wandy Nowa Huta, z którego przeniósł się do Hutnika Kraków. Z tym zespołem awansował do ekstraklasy i w niej debiutował. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zakładał także koszulki Wisły Kraków (mistrzostwo Polski 1999), GKS Katowice i Górnika Zabrze. Był również piłkarzem KRC Genk (Puchar Belgii 1998), US Fiorenzuola i AS Nea Salamis. W reprezentacji Polski w latach 1995-1998 rozegrał siedemnaście spotkań, zdobywając dwie bramki. Po zakończeniu kariery pracował jako trener, obecnie nie zajmuje się zawodowo piłką nożną.

>>> ASYSTA KRZYSZTOFA BUKALSKIEGO W MECZU Z IZRAELEM <<<

1971reprezentacja Polski w meczu kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy rozegranym w Krakowie wygrała z Turcją 5:1. Hat-trickiem w tym starciu popisał się Włodzimierz Lubański, a po jednej bramce dołożyli Bronisław Bula i Robert Gadocha. W starciu z Turcją jedyny występ w narodowych barwach zaliczył Andrzej Zygmunt. Pożegnał się z nią także Jan Gomola.

1993reprezentacja Polski w meczu kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw świata rozegranym w Oslo przegrała z Norwegią 0:1. Decydującą bramkę zdobył w drugiej połowie spotkania Jostein Flo. Biało-czerwoni nie zdołali ostatecznie awansować do amerykańskiego mundialu.

>>> BIAŁO-CZERWONI PRZEGRYWAJĄ Z NORWEGIĄ >>>

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności