Aktualności

[TEGO DNIA] 18 września, czyli stuprocentowa skuteczność Piechny

Aktualności18.09.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 18 września.

1938reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Chemnitz przegrała z Niemcami 1:4. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Teodor Peterek. Był to dla niego ostatni występ w kadrze narodowej.

1956 – urodził się Marek Szczech. Wychowanek Mazura Pisz, z którego przez Stomil Olsztyn trafił do ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Występował w niej już do końca kariery, stając się jedną z klubowych legend. W reprezentacji Polski w 1987 roku rozegrał dwa spotkania. Zmarł nagle na atak serca 20 listopada 2003 roku.

1976 – urodził się Grzegorz Piechna. Wychowanek Modrzewianki Modrzew, którego droga na poziom ekstraklasy wiodła przez wiele klubów z niższych lig: Pilicę Tomaszów Mazowiecki, Woy Bukowiec Opoczyński, Ceramikę Opoczno, Pelikan Łowicz, Ceramikę Paradyż i Heko Czermno. W krajowej elicie debiutował w barwach Korony Kielce, zdobywając w 2006 roku tytuł króla strzelców ligi polskiej. Po niezbyt udanym epizodzie w rosyjskim Torpiedo Moskwa powrócił do kraju. Zakładał także koszulki Widzewa Łódź, Polonii Warszawa, Kolejarza Stróże i LKS Radzice oraz greckiego AE Doxa Kranoulas. W reprezentacji Polski wystąpił raz, 16 listopada 2005 roku, w towarzyskim meczu z Estonią, w którym zdobył bramkę.

>>> STO PROCENT SKUTECZNOŚCI. GOL PIECHNY W MECZU Z ESTONIĄ <<<

1984 – urodził się Tomasz Bandrowski. Karierę rozpoczynał w Zrywie Pawłowiczki i Gwarku Zabrze, skąd trafił do niemieckiego Energie Cottbus. W 2008 roku powrócił do Polski i założył koszulkę Lecha Poznań. Zdobył z nim mistrzostwo (2010), Puchar (2009) i Superpuchar (2009) Polski. Karierę kończył w Jagiellonii Białystok. W reprezentacji Polski w latach 2008-2010 rozegrał siedem spotkań.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności