Aktualności
[TEGO DNIA] 18 stycznia, czyli debiut Karola Linettego

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 18 stycznia.
1904 – urodził się Edward Konietzny. Niemal przez całą karierę związany z Pogonią Katowice, występował także w tamtejszym 1. KP. W reprezentacji Polski wystąpił raz, 19 czerwca 1927 roku, w towarzyskim meczu przeciwko Rumunii. Zmarł 2 lipca 1981 roku w niemieckim Murrhardt.
1916 – urodził się Wilhelm Góra. Na początku kariery grał dla Strzelca Szarlej, Polonii Piekary Śląskie i Pogoni Katowice. W najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował w barwach Cracovii, z którą wywalczył w 1937 roku tytuł mistrza Polski. Karierę zawodniczą kończył w DTSG Krakau, w czasie II wojny światowej. W reprezentacji Polski wystąpił 16 razy, reprezentował ją na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie (1936) oraz mistrzostwach świata (1938). Zmarł 21 maja 1975 roku w niemieckim Duisburgu.
1931 – urodził się Henryk Szymborski. Karierę zaczynał w TuS Bogucice. Grał także w Pogoni Katowice, KS 22 Dąbrówka Mała, Włókniarzu Trzebinia, ŁKS Łódź, Legii Warszawa, Budowlanych Opole i Kudowiance Kudowa-Zdrój. W reprezentacji Polski w latach 1951-1958 rozegrał sześć spotkań. Zmarł 30 sierpnia 2008 roku w Katowicach.
1967 – urodził się Piotr Soczyński. Wychowanek ŁKS Łódź, w barwach którego debiutował w ekstraklasie. W kolejnych latach grał dla Olimpii Poznań, Fenerbahce SK, Vanspor Kulubu, Intratu Wałcz, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Pogoni Świebodzin i Sokoła II Aleksandrów Łódzki. W reprezentacji Polski w latach 1989-1992 rozegrał trzydzieści spotkań, zdobywając jedną bramkę.
2014 – reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Abu Dabi wygrała z Norwegią 3:0. Gole dla biało-czerwonych strzelili Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk i Karol Linetty. Dla Rafała Leszczyńskiego był to jedyny mecz w narodowych barwach, debiuty na swoim koncie zapisali Igor Lewczuk, Karol Linetty, Michał Masłowski, Maciej Wilusz i Mateusz Zachara, po raz ostatni pojawił się w nich natomiast Jakub Rzeźniczak.
>>> GOL W DEBIUCIE KAROLA LINETTEGO W NARODOWYCH BARWACH <<<
https://www.laczynaspilka.pl/biblioteka/mecze/polska-norwegia-30-18012014