Aktualności

[TEGO DNIA] 10 kwietnia, czyli francuski Polak

Aktualności10.04.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 10 kwietnia.

1984 – urodził się Damien Perquis. Urodzony i wychowywany we Francji, pierwsze piłkarskie kroki stawiał we francuskim INF Clairefontaine, z którego trafił do Troyes AC. W barwach tego klubu rozgrywał pierwsze mecze w seniorskim futbolu. Debiutu w Ligue 1 doczekał się jednak już jako zawodnik AS Saint-Etienne. Grał także dla FC Sochaux, hiszpańskiego Betisu Sewilla, kanadyjskiego Toronto FC, angielskiego Nottingham Forest, a ostatnim jego klubem jak dotąd jest Gazelec Ajaccio. W 2005 roku wystąpił w trzech meczach młodzieżowej reprezentacji Francji, lecz ze względu na polskie korzenie, pięć lat później zadeklarował chęć gry w polskiej drużynie narodowej. Obywatelstwo otrzymał w 2011 roku, a 6 września zaliczył debiut w reprezentacji Polski, z którą wziął udział w mistrzostwach Europy 2012. Łącznie z orłem na piersi rozegrał 14 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

>>> ZOBACZ JEDYNĄ BRAMKĘ DAMIENA PERQUISA W REPREZENTACJI POLSKI <<<

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności