Aktualności

[TALENT PRO] Dwie podróże, jeden trening i brawa dla gwiazd

Aktualności13.01.2020 
Golkiper z jedenastki stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej, defensor trzeciej drużyny na świecie, pomocnik, który strzelił gola Niemcom i na skrzydle trzykrotny mistrz Polski. Jakby tego było mało, to jeszcze doświadczeni ligowcy oraz niemal wszyscy selekcjonerzy kadr młodzieżowych, z zaplanowaną wizytą, rozmową oraz dwoma treningami poprowadzonymi przez trenera Jerzego Brzęczka. Tak w dużym skrócie wygląda sztab szkoleniowy projektu Talent Pro, którego trzecie zgrupowanie rozpoczęło się w niedzielę w hiszpańskim Pinatar.

Józef Młynarczyk, Stefan Majewski, Sebastian Mila, Marek Zieńczuk – bo to oni otrzymali brawa na powitanie od piłkarzy – to tylko cztery z liczącego prawie 40 osób sztabu szkoleniowego, który czuwa nad równie liczną grupą najbardziej uzdolnionych zawodników z trzech roczników: 2003, 2004, 2005. Dwie najmłodsze kategorie są najbardziej liczne, ponieważ… – Spora liczba chłopców z reprezentacji Polski do lat 17 już trenuje na obozach przygotowawczych z pierwszymi zespołami klubowymi – podkreśla Bartłomiej Zalewski, koordynator projektu.

Rok temu zawodnicy wybrani przez selekcjonerów oraz skautów PZPN po raz pierwszy trenowali w zimowej przerwie na trawiastych boiskach w hiszpańskiej Esteponie. Tym razem zmieniła się tylko miejscowość zgrupowania, reguły pozostają te same. – Skupiamy się na pięciu obszarach: taktycznym, technicznym, motorycznym, mentalnym i społecznym – zaznaczał trener Zalewski na powitalnej odprawie. Oprócz treningów i analiz przygotowywanych przez odpowiednio podzielone sztaby szkoleniowe, są również planowane zajęcia lekcyjne, wykłady dotyczące dietetyki, treningu mentalnego, a także szkolenia medialne oraz testy i badania sprawnościowe. Plan ponad tygodniowego zgrupowania jest bardzo napięty.

Stąd na pierwszej odprawie podkreślone zostały zasady punktualności i organizacji pracy. Do dyspozycji zawodników są trzy boiska trawiaste, a oprócz treningów zostaną rozegrane mecze wewnętrzne, które pozwolą na analizę oraz weryfikację wykonanej pracy.

Do Hiszpanii cała ekipa podróżowała w dwóch grupach – jedna z Gdańska, druga z Poznania przez Berlin. Pierwsza wylądowała w Alicante już w niedzielę w okolicach południa i zdążyła już odbyć pierwsze zajęcia. Druga nadrobi tę stratę w następną niedzielę, czyli dzień wyjazdu, gdy czeka ją późniejszy powrót do Polski. Przez cały okres zgrupowania zapraszamy do śledzenia kanałów i strony „Łączy Nas Piłka” w celu poznawania specyfiki projektu oraz pracy na Talent Pro.Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności