Aktualności

[SUPERPUCHAR POLSKI] Michał Janota: Zwycięstwo z najlepszym zespołem w Polsce bardzo smakuje

Aktualności14.07.2018 
Michał Janota był jednym z bohaterów Arki Gdynia w wygranym 3:2 meczu Superpucharu Polski z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej (2:3). 27-letni pomocnik świetnie spisywał się w ofensywie i strzelił decydującego gola. –  Przede wszystkim cieszę się ze zwycięstwa, ale nie był to mój najlepszy mecz – skromnie przyznał Janota.

– Zwycięstwo z najlepszym zespołem w Polsce, w dodatku na jego boisku, naprawdę bardzo smakuje. Zagraliśmy dzisiaj dobre zawody, ale momentami brakowało nam spokoju i wtedy Legia poczynała sobie odważniej, zepchnęła nas do defensywy. Najważniejsze jest jednak to, że przetrwaliśmy te najgorsze chwile. Mamy jednak nad czym pracować przed kolejnymi spotkaniami – powiedział Janota.

– Czy byłem najlepszym piłkarzem meczu? Uważam, że nie. Mogę dać jeszcze więcej. Dziś zdecydowanie lepiej ode mnie w ofensywie spisał się Luka Zarandia, a najlepszym zawodnikiem na placu był duński stoper Frederik Helstrup. Zrobił największą robotę i naprawdę wiele mu zawdzięczamy – dodał nowy pomocnik Arki.

– Cieszę się, że znowu mogę występować w ekstraklasie i dostałem szanse z Arki. Dobrze czuje się w Gdyni i będę robił wszystko, aby ją wykorzystać – zakończył Michał Janota.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności