Aktualności

[SUPERPUCHAR] Piotr Stokowiec: Ograniczyć przypadek do minimum

Aktualności12.07.2019 
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec zapewnił, że jego zespół jest w pełni zmobilizowany na sobotnie starcie z Piastem Gliwice o Superpuchar Polski i zrobi wszystko, aby sięgnąć po kolejne trofeum. – Nie ma mowy o przetarciu przed sezonem. Do Gliwice przyjedzie prawie 2000 naszych kibiców. Jest do zdobycia Superpuchar. Chcemy pokazać dobrą, konsekwentną piłkę i znowu świętować – zapowiada Piotr Stokowiec.

Starcie mistrza kraju, Piasta Gliwice, ze zdobywcą Pucharu Polski, a więc Lechią Gdańsk, otworzy sezon rozgrywkowy 2019/2020. Kto jest faworytem tego spotkania? – Lekki handicap ma Piast, bo zagra przed własną publicznością, ale myślę, że nie jest to dla nas przeszkodą. Nie ma mowy o eksperymentowaniu. Startujemy z najlepszym składem, jakim dysponujemy i chcemy wygrać, by świętować z naszymi kibicami – mówi Piotr Stokowiec.

– Bardzo mocno trenowaliśmy do tego meczu. Trochę w innej formule niż miało to miejsce wcześniej. Próbowaliśmy różne elementy z psychologiem sportu, żeby czuć już na treningach tę presję. Chcemy ograniczyć przypadek do minimum. Teraz też prowokowaliśmy różne sytuacje na treningach. Wygrywała drużyna, która pierwsza zakończy serię pięciu wygranych karnych. Przygotowujemy się na każdy możliwy sposób. Chcemy zapanować nad loterią, jaką są rzuty karne i wyłonić najmocniejszych psychicznie zawodników, którzy mają predyspozycje do strzelania jedenastek – zdradza trener Lechii.

Źródło: Oficjalna strona Lechii Gdańsk.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności