Aktualności

Spotkanie trenerów bramkarek reprezentacji Polski

Aktualności23.01.2019 
W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie trenerów bramkarek reprezentacji Polski, podczas którego podsumowano pracę w ostatnim okresie, przygotowano plan i założenia na kolejny rok, a także analizowano potencjał młodych zawodniczek w perspektywie gry w drużynie narodowej.

Uczestnikami spotkania w PZPN byli Tomasz Hryńczuk (reprezentacja A), Marcin Chmura (U-19), Łukasz Maćkowiak (U-17), Włodzimierz Kwiatkowski (U-15) oraz Andrzej Dawidziuk, koordynatora szkolenia bramkarzy i kształcenia trenerów bramkarzy PZPN.

– Podsumowaliśmy pracę z bramkarkami w ostatnim okresie. W pierwszej reprezentacji liderką, kapitanem zespołu jest Katarzyna Kiedrzynek, która od wielu lat świetnie radzi sobie w Paris Saint-Germain. Dwukrotnie była nawet finalistką kobiecej Ligi Mistrzów. Bardzo dobry poziom prezentuje również Ania Szymańska z Czarnych Sosnowiec, która broni dostępu do bramki reprezentacji podczas nieobecności Kasi. Monitorujemy też Kingę Szemik, mistrzynię Europy do lat 17 z 2013 roku, która obecnie gra daleko za oceanem, w University of Texas Rio Grande Valley. Analizowaliśmy także potencjał bramkarek w perspektywie gry w drużynie narodowej i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Mamy kilka utalentowanych zawodniczek, które przy odpowiedniej pracy mogą pójść w ślady starszych koleżanek – podsumował Andrzej Dawidziuk.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności