Aktualności

Rozlosowano II rundy eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Aktualności19.06.2019 

We wtorek polskie drużyny grające w europejskich pucharach poznały swoich najbliższych rywali, a w środę w Nyonie rozlosowano drugie rundy eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Z kim zmierzą się cztery ekipy ekstraklasowe w razie swoich zwycięstw?

Znane są już dalsze losy Piasta Gliwice w europejskich pucharach, choć przecież mecze mistrza Polski z białoruskim BATE Borysów dopiero przed kibicami. Jeśli drużyna Waldemara Fornalika wygra, to w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się z lepszym z pary Linfield FC (Irlandia Północna) i Rosenborg BK (Norwegia). Ewentualna porażka oznacza przejście do eliminacji Ligi Europy, w której czekać będzie przegrany z dwumeczu Dundalk FC (Irlandia) i Riga FC (Łotwa).

W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa zmierzy się z drużyną lepszą w rywalizacji UE Sankt Julia (wicemistrz Andory) z College Europa FC (wicemistrz Gibraltaru i zdobywca krajowego pucharu). Cracovię czeka zaś dwumecz z FC Dunajska Streda, który zacznie się dla zespołu Michała Probierza od wyjazdu na Słowację.

Z kolei w drugiej rundzie do gry włączy się Lechia Gdańsk, która rywala pozna z pary FC Inter Turku (Finlandia) i Brondbyernes IF (Dania). Jeśli Legia awansuje na ten poziom, to w kolejnej fazie zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji FK Witebsk (Białoruś) z Kuopion Palloseura (Finlandia). Z kolei zwycięstwo Cracovii pozwoli jej się zmierzyć w II rundzie eliminacji Ligi Europy z greckim Atromitosem Athonion i pierwsze spotkanie tej pary rozegrałaby na własnym stadionie.

Mecze I rundy eliminacji Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w dniach 9-10 i 16-17 lipca, a kolejnej fazy 23 i 24 tego samego miesiąca (rewanże tydzień później). Z kolei I runda eliminacji Ligi Europy to daty 11 i 18 lipca, a kolejnej fazy rozgrywek – 25 lipca i 1 sierpnia.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności