Aktualności

[TOTOLOTEK PUCHAR POLSKI] Trenerski dwugłos po meczu Radomiak Radom – GKS Tychy

Aktualności29.10.2019 

– Cieszymy się, że znaleźliśmy się w kolejne fazie Totolotek Pucharu Polski. W pierwszej połowie mieliśmy sporo problemów w ofensywie, w drugiej nasz sposób poruszania się po boisku, zwłaszcza w środku pola, był dużo lepszy i to pozwoliło stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, które odwróciły losy tego spotkania – powiedział po wygranym 2:1 meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski trener GKS Tychy Ryszard Tarasiewicz.

– Moje odczucie jest podobne, jak zawodników: zastanawiamy się, jak można było przegrać ten mecz. Graliśmy dziś dobrze, momentami nawet bardzo dobrze. Z polotem, nastawieniem ofensywnym. Obawialiśmy się nieco tego meczu w środku tygodnia, ale zespół wyglądał bardzo dobrze. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji w pierwszej połowie, bo przy lepszej skuteczności można było „zamknąć” ten mecz – ocenił trener gospodarzy Dariusz Banasik.

– Żałujemy bramki straconej po stałym fragmencie gry, bo doskonale wiedzieliśmy, że rywal ma świetnie opracowany ten element. Nie poddaliśmy się jednak, zaczęliśmy walczyć o drugiego gola, ale niestety, to my go straciliśmy. Nasz bramkarz, który bardzo dobrze bronił przez całe spotkanie, nieco „zawalił” sprawę. Jego usprawiedliwieniem może być tylko to, że właściwie wcześniej przez pół roku nie grał w piłkę. Kto wie, czy gdybyśmy zagrali dziś innym składem personalnym, nie cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. Nie ma jednak sensu gdybać. Zabrakło nam nieco jakości, wykończenia i szczęścia, ale taka jest piłka nożna – dodał szkoleniowiec Radomiaka.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności