Aktualności

[TOTOLOTEK PUCHAR POLSKI] Dariusz Żuraw: Porażkę musimy przyjąć na klatę

Aktualności08.07.2020 

Lech Poznań miał dwa rzuty karne, żeby przypieczętować awans do finału Totolotek Pucharu Polski. Na nieszczęście „Kolejorza” nie udało się wykorzystać „jedenastek”, sytuacja odwróciła się na korzyść Lechii i to gdańszczanie zagrają w finale z Cracovią. – Musimy przyjąć tę porażkę na klatę. Tak czasami jest w piłce. Nam dzisiaj zabrakło szczęścia – powiedział na pomeczowej konferencji trener Lecha Dariusz Żuraw.

Lech prowadził grę, kontrolował przebieg spotkania. Jedyne czego brakowało poznaniakom, to strzałów w światło bramki Zlatana Alomerovicia. Gospodarze nie wykorzystali swoich szans, nie byli skuteczni podczas rzutów karnych i odpadli z rozgrywek. – Na pewno jest smutno nam wszystkim, bo bardzo chcieliśmy zagrać w finale. Niestety nie udało nam się. Mój zespół przez całe spotkanie dążył do tego, żeby strzelić zwycięskiego gola. Nastąpiła chwila nieuwagi i to spowodowało, że przegrywaliśmy, ale potem kontynuowaliśmy swój plan i doprowadziliśmy do wyrównania. Mieliśmy dużo sytuacji, ale niestety zabrakło skuteczności. Awans był na wyciągnięcie ręki, bo mieliśmy decydujące rzuty karne. Tak czasami w piłce jest i musimy przyjąć to na klatę – powiedział po meczu szkoleniowiec Lecha Dariusz Żuraw.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności