Aktualności

[PUCHAR POLSKI] Przemysław Gałecki: Myślami już chyba byliśmy przy karnych

Aktualności07.12.2018 
Jednym z tych zawodników, o których przed pucharowym meczem Rozwoju z Górnikiem Zabrze mówiło się najwięcej, był Przemysław Gałecki. Po spotkaniu defensor katowickiego drugoligowca był niepocieszony. – Górnik wygrał zasłużenie, ale ta porażka była za wysoka. Nie zasłużyliśmy na taki wymiar kary – powiedział Gałecki.

Przemysław Gałecki nigdy nie ukrywał, że sympatyzuje z Górnikiem Zabrze. Dla niego środowy mecz miał więc szczególne znaczenie. – W ostatnich dniach był duży szum wokół mnie, miałem takie swoje trzy minuty i… to bardzo fajne uczucie. Szkoda, że nie udało się przepchnąć tego spotkania – mówił po zakończonym po dogrywce porażką (1:4) meczu jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w ekipie Rozwoju.Jak podkreślali piłkarze gospodarzy – właśnie wiek, a właściwie młodość w szeregach gospodarzy miała ogromne znaczenie w kontekście końcowego rezultatu. – Trochę za wysoka ta porażka. Kiedy straciliśmy pierwszą bramkę w dogrywce, podłamaliśmy się, a zaraz Górnik poprawił drugą i już nie było co zbierać. Ale z przebiegu meczu nie ma się czego wstydzić. Zwłaszcza w pierwszej połowie toczyliśmy równorzędną walkę. Szkoda... Piłkarze Górnika byli fizycznie lepsi, było to widoczne. U nas młodzież dopiero wchodzi do gry, a krótka ławka rezerwowych zdecydowała. Musimy jednak sobie radzić, szkoda, że już tylko w lidze – analizował Gałecki.

Górnicy wygrali różnicą trzech goli, ale jeszcze na początku drugiej połowy dogrywki fani Rozwoju mieli nadzieję na szczęśliwy, sensacyjny finał. – To chyba trochę nas uśpiło. Już myśleliśmy o karnych, za wcześnie. Na pewno jednak zostanie w pamięci na lata ta euforia po bramce w pierwszej połowie – mówił Gałecki, który sam mógł pogrążyć drużynę, której sympatyzuje. – Już chyba myślałem, że jest gol, rykoszet i piłka została pod nogami... Źle uderzyłem... – wzdychał środkowy obrońca katowickiego drugoligowca, który zaprezentował się kibicom w nowym wizerunku. Zgolił brodę, został jedynie z wąsem. – To taka retro stylizacja na 93-lecie Rozwoju Katowice. Poza tym listopad to była akcja movember – uśmiecha się.

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności