Aktualności

[PUCHAR POLSKI] Najlepsza jedenastka 1/8 finału!

Aktualności07.12.2018 

Od tego sezonu po każdej rundzie Pucharu Polski portal Łączy Nas Piłka wybiera najlepszą jedenastkę rozgrywek. Po zakończeniu rywalizacji w 1/8 finału również wskazaliśmy zawodników, którzy swoimi bramkami, asystami i interwencjami najbardziej zasłużyli na wyróżnienie.

Nie było to zadanie łatwe, ponieważ zwłaszcza faworyci nie zawiedli i pokazali sporo jakości. W bramce postawiliśmy na Duszana Kuciaka z Lechii Gdańsk, który kilka razy ratował swoich kolegów.

Obronę w naszej drużynie wybrańców stanowi dwóch wysokich i niezwykle groźnych stoperów Rakowa Częstochowa: Tomas Petrasek i Andrzej Niewulis. Ich jakość w grze w powietrzu przydała się przeciwko Wigrom Suwałki w pewnie wygranym 3:0 spotkaniu. Defensywne trio uzupełnia Kornel Osyra, który był najpewniejszym punktem Miedzi Legnica w zwycięskim starciu ze Śląskiem Wrocław.

W drugiej linii nietypowo, bo aż czterech… środkowych pomocników. Jednak ta runda rozgrywek należała do nich. Daniel Łukasik pięknym strzałem dał Lechii prowadzenie w Niecieczy, Taras Romanczuk z kolei asystował przy golu dla Jagiellonii przeciwko Arce Gdynia, a Borja Fernandez rozstrzygnął wynik starcia Miedzi ze Śląskiem. Z kolei Portugalczyk Cafu dokonał niecodziennej rzeczy, a więc zdobył dwie bramki po uderzeniach zza pola karnego w spotkaniu z Chrobrym Głogów, które dzięki niemu Legia wygrała z łatwością.

Ofensywa to przede wszystkim zawodnicy Puszczy Niepołomice, która sprawiła największą sensację 1/8 finału i wyeliminowała Wisłę Płock. Dokonała tego za sprawą napastnika Marcina Orłowskiego oraz skrzydłowego Huberta Tomalskiego, których szybkość i skuteczność okazały się decydujące. Jedenastkę uzupełnia Jesus Jimenez, którego występ najlepiej podsumował jego klubowy kolega. – Jego należy pochwalić, każdy w nim widział zło, obwiniał o słabsze wyniki, a teraz widać, że się odnalazł. Jest już na miejscu kobieta Jimeneza, może to wpłynęło na jego lepszą grę i szybszą aklimatyzację. Na pewno nam pomaga – powiedział Szymon Matuszek po wygranym przez Górnika Zabrze spotkaniu z Rozwojem Katowice (4:1). W nim Jimenez zaliczył gola oraz asystę.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności