Aktualności

[KONFERENCJA] Aleksandar Vuković: Cieszymy się z powrotu. Teraz musimy wygrać

Aktualności25.05.2020 
Trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković, wziął udział w konferencji prasowej online przed wtorkowym meczem 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski z Miedzią w Legnicy. Pytania zadawała również „Łączy nas piłka”. – Wracamy po długiej przerwie. Ten frazes, o którym każdy mówi, że wszystko jest niewiadomą, jest na czasie. Jestem tego świadomy. Musimy pewną kartę pisać od nowa. To, co było wcześniej, już się nie liczy i od początku musimy zadbać o wszystkie aspekty – powiedział Vuković. – Czujemy, że wracamy do normalności i bardzo się z tego cieszymy. Przed nami ostatni trening przed wyjazdem do Legnicy. Pamiętam dzień 13 marca, kiedy zakończyliśmy zajęcia i byliśmy gotowi do podróży do Poznania. Trochę czasu od tego momentu minęło. W końcu możemy przygotowywać się do meczu o stawkę – rozpoczął konferencję na Legia.com trener Aleksandar Vuković.

– Sytuacja zdrowotna nie jest idealna. Na pewno nie będziemy mogli skorzystać z Radosława Majeckiego i Radosława Cierzniaka. Kolejny w hierarchii bramkarzy jest Wojtek Muzyk i to prawdopodobnie on zagra z Miedzią. Arvydas Novikovas i Maciej Rosołek również mają problemy i są wyłączeni z gry na około miesiąc. Mam nadzieję, że poradzimy sobie w obliczu tych kontuzji i więcej ich nie będzie. Jose Kante nie może grać w meczach ligowych z powodu kartek. Jest jednak brany pod uwagę przy okazji spotkania pucharowego, zwłaszcza że nie wystąpi z Lechem. Jeśli wszystko będzie w porządku, z Miedzią zagra od pierwszej minuty – relacjonował trener Legii.

>>>OBEJRZYJ CĄŁĄ KONFERENCJĘ TRENERA VUKOVICIA NA LEGIA.COM<<<Warszawianie będą pierwszą drużyną w Polsce, które zagra na wyjeździe po powrocie piłki. Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czym różniły się przygotowania do spotkania z Miedzią? – Przed wyjazdem do Legnicy musimy się dostosować do nowych reguł. Zamiast dwoma autokarami, jedziemy autobusem piętrowym. To detale, o które zadbał nasz kierownik, Konrad Paśniewski. Każdy nasz wyjazd jest świetnie przygotowany i tak samo będzie tym razem – komentował trener.

– Aktualna dyspozycja rywala to duża niewiadoma. Tak samo jak dla Miedzi nasza. Jest to drużyna stabilna, która grała w PKO Ekstraklasie, a teraz ma duże apetyty, aby wrócić. Wyróżnia się dobrą organizacją, stabilnością, nie zmienia ludzi, dzięki którym dobrze funkcjonuje. Myślę, że zespół z Legnicy czeka szybki powrót na ekstraklasowe boiska. We wtorek czeka nas jednak mecz, który musimy wygrać i awansować do półfinału. Zagramy jedno spotkanie, nie będziemy mogli nic naprawić w rewanżu, więc podchodzimy do meczu z ogromnym szacunkiem do rywala – zapewnił Vuković.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności