Aktualności

[FORTUNA PUCHAR POLSKI] Raków na drodze Lecha. „Musimy być bardzo czujni”

Aktualności02.03.2021 
Wywalczenie trofeum Fortuna Pucharu Polski może być ostatnią szansą dla Lecha Poznań, by w przyszłym sezonie rywalizować w europejskich pucharach. Podopieczni trenera Dariusza Żurawia spisywali się przeciętnie, ale po dwóch zwycięstwach z rzędu morale w obozie „Kolejorza” poprawiły się. Dzisiaj o godzinie 20:30 poznaniacy staną do rywalizacji o krajowy puchar z Rakowem Częstochowa. – Musimy być bardzo czujni, bo Raków to solidny zespół i tak wysoko w ligowej tabeli nie znalazł się przypadkiem – powiedział przed spotkaniem trener Lecha.

Poniżej oczekiwań spisuje się Lech Poznań w lidze, ale też nie zachwycił w poprzednim spotkaniu Fortuna Pucharu Polski z Radomiakiem Radom. Poznaniacy stracili gola w pierwszej połowie dogrywki, ale wynik uratował Tymoteusz Puchacz, który z wyrównał z rzutu karnego. O awansie do ćwierćfinału musiały decydować rzuty karne, które skuteczniej egzekwowali piłkarze Dariusza Żurawia. – Gratuluje swoim zawodnikom awansu. W ubiegłym sezonie w półfinale w podobnych okolicznościach zostaliśmy wyeliminowani. Teraz gramy dalej i mam nadzieję, że uda nam się dotrzeć do finału – krótko podsumował trener Lecha Poznań.

W ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski poprzeczka przed ekipą „Kolejorza” została podniesiona zdecydowanie wyżej, bo na jego drodze stanie Raków Częstochowa obecnie znajdujący się w czubie ligowej tabeli. – Puchar, to coś co chcemy wywalczyć od dawna. Bardzo bliscy byliśmy finału w ubiegłym roku, ale niestety nie udało nam się awansować. Nasz przeciwnik, to bardzo solidny zespół i nie przypadkiem wywalczył tyle punktów, co pozwoliło znaleźć się w czubie ligowej tabeli. Musimy być czujni, ale jeżeli skupimy się na naszej grze oraz realizowaniu naszych zadań, to liczę na to, że będzie dobrze i uda się wywalczyć korzystny rezultat – przyznał w rozmowie z kanałem klubowym Lecha trener Dariusz Żuraw.

Poznaniacy są po dwóch zwycięstwach ligowych. W 18. kolejce skromnie pokonali Śląska Wrocław, a w ubiegły weekend w meczu derbowym wygrali z Wartą. Do czołówki tabeli „Kolejorz” jednak traci nadal sporo punktów. – Wiadomo, że po takim trudniejszym momencie, w jakim się znaleźliśmy, jedno czy dwa zwycięstwa powodują, że morale zaczynają wzrastać. Najważniejsze, aby wrócić do naszej gry jak najszybciej, czyli do piłki ofensywnej, którą prezentowaliśmy wcześniej. Jeśli uda nam się zrealizować ten cel nasza gra będzie wyglądała lepiej i osiągane rezultaty – stwierdził przed dzisiejszym spotkaniem trener poznaniaków.

Po nienajlepszej inauguracji PKO Ekstraklasy przebudził się Raków Częstochowa, który po trzech porażkach, teraz wygrał dwa mecze z rzędu. Emocji nie brakowało w spotkaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, gdy piłkarze Marka Papszuna podejmowali Górnika. Zabrzanom udało się wyrównać na 2:2, ale ostatnie słowa należały do Rakowa, któremu udało się zwyciężyć 4:2. – W zespole jest bardzo optymistyczne podejście do kolejnych meczów, nie może być inaczej po dwóch wygranych. Oczywiście, nie lekceważymy Lecha, to duża marka. Ale mieliśmy z nim fajne przetarcie jesienią, jak graliśmy w lidze. Czujemy, że teraz może być podobnie – powiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka defensor Rakowa Andrzej Niewulis. Więcej TUTAJ .

W poprzednim starciu Lecha Poznań z Rakowem w Fortuna Pucharze Polski górą byli piłkarze z Częstochowy, którzy w 1/16 finału po bramce Miłosza Szczepańskiego wygrali 1:0. Jak będzie w tej edycji? Początek meczu ćwierćfinałowego między Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa został zaplanowany na godzinę 20:30, a transmisję z meczu przeprowadzi kanał Polsat Sport.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności