Aktualności

Przygotowania do finału Ligi Europy w Gdańsku rozpoczęte!

Aktualności05.12.2018 
Już dzisiaj w Gdańsku rozpoczyna się pierwsza robocza wizytacja UEFA w związku z przygotowaniami do finału Ligi Europy, który odbędzie się 27 maja 2020 roku na Stadionie Energa Gdańsk.

Delegacja UEFA przybyła do Polski, aby zapoznać się z miejscami mającymi kluczowe znaczenie  dla organizacji tak wielkiej imprezy. Przedstawiciele Europejskiej Federacji Futbolu, którym  towarzyszą pracownicy PZPN oraz osoby reprezentujące Miasto Gdańsk, spędzą w Trójmieście trzy pracowite dni. Głównym obiektem ich zainteresowania będzie oczywiście stadion, jego infrastruktura techniczna i zaplecze sportowo-logistyczne. Ważnym punktem wizyty będzie również inspekcja hoteli i boisk treningowych oraz miejsc wyznaczonych na strefy kibica i inne ważne wydarzenia towarzyszące samemu finałowi (np. losowanie par półfinałowych). Niektóre z tych obiektów zlokalizowane są w Gdyni i w Sopocie, co podkreśla doskonałą, sięgającą jeszcze czasów Turnieju UEFA EURO 2012™, współpracę pomiędzy trzema ośrodkami trójmiejskiej aglomeracji.

– Rozpoczynamy przygotowania mając nadzieję, że za nieco ponad półtora roku będziemy świadkami nie tylko doskonałego widowiska piłkarskiego w wykonaniu dwóch czołowych europejskich drużyn, ale także, że po raz kolejny Polska zaprezentuje się Europie ze swojej najlepszej strony. Jesteśmy dumni, że świetne oceny, które zbiera PZPN za organizację międzynarodowych imprez piłkarskich, pozwolą polskim kibicom ponownie współuczestniczyć w wielkim międzynarodowym święcie futbolu – mówi Marek Doliński, Dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN, odpowiadający za organizację finału Ligi Europy UEFA 2020 w Gdańsku.

Przypomnijmy, że 24 maja br. Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Miastu Gdańsk prawo organizacji finału Ligi Europy. Rywalem Gdańska było portugalskie Porto. Będzie to drugi finał prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich, który odbędzie się w naszym kraju. W 2015 roku na PGE Narodowym w Warszawie Sevilla FC pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3:2. Jedną z bramek dla hiszpańskiego klubu zdobył reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności