Aktualności

Przygotowania do finału Ligi Europy w Gdańsku na ostatniej prostej

Aktualności17.02.2020 

W minionym tygodniu odbyła się piąta wizyta UEFA i PZPN w Gdańsku związana z przygotowaniami do organizacji Finału Ligi Europy. Wzięło w niej udział ponad 40 przedstawicieli Europejskiej Federacji, kilkanaście osób z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz liczne grupy reprezentujące Miasto Gospodarza i Stadion.

Bardzo zaawansowane są prace nad Koncepcją Mobilności. Miasto Gdańsk zaproponowało szeroki wachlarz środków transportu (PKM, SKM, tramwaje, autobusy, taksówki), które posłużą kibicom do poruszania się pomiędzy lotniskiem, stadionem, festiwalem kibica (Ołowianka), miejscami spotkań kibiców (ul. Długa oraz ul. Długie Ogrody). Omówiono także organizację ruchu w dniu meczu oraz przygotowanie parkingów w bezpośrednim otoczeniu stadionu. Przedstawiciel PZPN zaprezentował koncepcją bezpieczeństwa i zabezpieczenia.  Na spotkaniach obecni byli przedstawiciele Policji, straży pożarnej oraz urzędu miasta odpowiedzialni za nadzór nad imprezami masowymi.  

Dużo czasu poświęcono zagadnieniom związanym z odpowiednim przygotowaniem murawy boiska, obsługą mediów, przeprowadzeniem transmisji telewizyjnych oraz opracowaniem systemu akredytacji i kontroli dostępu.

Zdaniem Marka Dolińskiego, Dyrektora Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN, odpowiadającego za organizację finału Ligi Europy UEFA 2020 prace przygotowawcze postępują zgodnie z planem. – Miniona wizyta miała ogromne znaczenie, gdyż wzięły w niej udział praktycznie wszystkie osoby, które za trzy miesiące będą pracowały przy organizacji meczu. Następne spotkanie w tak szerokim gronie odbędzie się dopiero w maju, zatem wszystkie kluczowe ustalenia musiały być dokonane teraz. Sądzę, że ten cel został zrealizowany – powiedział.

Finał Ligi Europy odbędzie się 27 maja 2020 o godzinie 21:00. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w marcu 2020 roku i prowadzona będzie przez stronę internetową UEFA.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności