Aktualności

Przegląd Filmów Piłkarskich coraz bliżej. Zobacz program!

Aktualności07.06.2017 
W dniach 26-29 czerwca w Krakowie odbędzie się ​Przegląd Filmów Piłkarskich, który towarzyszy Mistrzostwom UEFA EURO U21. W k​inie ARS zostanie pokazanych jedenaście dokumentalnych tytułów, w tym siedem polskich premier oraz jeden pokaz specjalny. W trakcie Przeglądu zaplanowano spotkania z twórcami filmów, sportowcami i dziennikarzami. ​Organizatorami imprezy są Polski Związek Piłki Nożnej oraz Fundacja Piłkarstwa Polskiego. ​Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Liczba zaproszeń na każdy seans jest ograniczona.

Celem Przeglądu jest upowszechnianie kultury sportowej i filmowej. Ze względu na edukacyjny i niekomercyjny charakter wstęp na pokazy jest bezpłatny.  Każdego dnia od godziny 14.00 na dwóch salach zostanie wyświetlonych 6 filmów. Zaproszenia będzie można rezerwować poprzez serwis kina lub w jego kasie w dniach Przeglądu.

Program Przeglądu:

1. Chcę Więcej – ​reż. Łukasz Wiśniowski, Polska, 2016

2. Czyści/Forever Pure – ​reż. Maya Zinshtein, Izrael, Wielka Brytania, Norwegia, Irlandia, 2016 

3. FC Afro-Napoli/Loro Di Napoli – ​reż. Pierfrancesco Li Donni, ​Włochy, 2015

4. Haiti: Więcej Niż Futbol/Inside Haiti – ​reż. Benoit Do Quang, ​Belgia, 2017

5. Jorge Sampaoli: Rewanż Skreślonego/El Zurdo, Revancha Del Ninguneado – ​reż. Roberto Cox, Argentyna, 2016 

6. Ronaldo – ​reż. Anthony Wonke, Wielka Brytania, Hiszpania, 2015

7. The Juventus Story/Black And White Stripes. The Juventus Story – ​reż. Marco La Villa, Mario La Villa, ​USA, Włochy, 2015

8. Trampkarze – ​reż. Marcin Filipowicz, ​Polska, 2015

9. W Sercu Trójkolorowych/Au Coeur Des Bleus –​ reż. Farid Kounda, Francja, 2016

10.W Środku Wulkanu/Inside a Volcano – Islandia, 2016, ​reż. Saevar Gudmundsson

11.WIN! – USA, 2016, ​reż. Justin Webster

Wydarzenie zakończy pokaz specjalny najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego “Gwiazdy” z udziałem jego twórców. – ​Przegląd Filmów Piłkarskich jest niezwykłym projektem w historii piłkarskich mistrzostw Europy. Może być inspiracją dla federacji innych krajów, aby wzbogacać duże imprezy piłkarskie takimi filmowymi wydarzeniami – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Podczas Przeglądu widzowie będą mogli spotkać się z Tomaszem Smokowskim po filmie „W sercu Trójkolorowych”, Tomaszem Ćwiąkałą i Mateuszem Święcickim po filmie „Jorge Sampaoli: Rewanż Skreślonego” oraz z autorami Magazynu Kopalnia po filmie „Czyści”.

Partnerem Przeglądu jest UEFA, Patronat objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży