Aktualności

Mnóstwo emocji podczas VIII Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego

Aktualności02.12.2018 
Prawie 200 młodych adeptów piłki nożnej rywalizowało w ósmym już Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. Zmagania trwały dwa dni i odbywały się na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz w hali I Liceum Ogólnokształcącego. Padło mnóstwo bramek, nie brakowało wielu emocji, dramaturgii, ale też indywidualnych akcji. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale i wyjątkowe nagrody. W rozgrywkach udział wzięły dzieci urodzone w roku 2009 i młodsi.

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego od wielu lat cieszy się dużą popularnością, a renoma rozgrywek była systematycznie budowana z roku na rok. Pierwszy turniej miał miejsce w 2010 roku, a w każdej kolejnej edycji organizatorzy starali się zwiększać jego atrakcyjność. Takie działania mają zachęcać dzieci do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim do piłki nożnej. Turniej kolejny raz rozgrywany był jednocześnie na dwóch obiektach. Zawodnicy rywalizowali w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych, ale również ich rodziców było demonstrowanie sztuk walki, pokazowe treningi form aktywności sportowej, a także strefa esportowa.

Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że rozgrywki i w tym roku musiały cieszyć się dużym zainteresowaniem, co daje jeszcze większą motywację organizatorom, aby przy kolejnej edycji poprzeczkę zawiesić jeszcze wyżej. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że ponownie w Suwałkach możemy gościć szesnaście zespołów z naszego kraju, ale również zza granicy. Wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego turnieju cieszy, że jego marka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Coraz więcej drużyn chce do nas przyjeżdżać i sprawdzić swoje umiejętności. Mamy nawet stałych bywalców, jak Lechia Gdańsk czy Legia Warszawa. Były też u nas drużyny, które udział wzięły pierwszy raz. Robimy dużo, żeby dawać możliwość rozwijania pasji do piłki nożnej – powiedział pomysłodawca rozgrywek Wojciech Kowalewski, były reprezentant Polski i obecnie szkoleniowiec golkiperów w drużynie narodowej U-20.

Na turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć ludzi ze świata piłki nożnej. Tym razem do Suwałk zawitał trener reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera razem z całym sztabem szkoleniowym. – Do organizacji Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego nie można mieć żadnego zarzutu. Stała ona na wysokim poziomie, podobnie jak w kwestii zaangażowania drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Różnorodność drużyn, udział zespołów z Rosji, Litwy i Łotwy dała możliwość ciekawych rywalizacji, oraz wniosków dotyczących wyszkolenia młodych piłkarzy. Cieszę się, że wraz ze swoim sztabem mogliśmy wesprzeć turniej, także poprzez treningi pokazowe prowadzone przez Pawła Kozuba i Macieja Szymańskiego. To dla chłopców była dodatkowa atrakcja, ale i kolejny poza samą grą w turnieju bodziec do dalszej pracy – powiedział trener Magiera.

Turniej odbył się pod Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Patronatem Sportowym Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Drugi raz z rzędu impreza miała cel charytatywny. Ponownie wspierany będzie Olek Puczyłowski, którego czeka operacja poza krajem. Wszystkie środki finansowe zgromadzone podczas rozgrywek, aukcjach na Charytatywni Allegro „WSZYSCY DLA OLKA” oraz koncertu w wykonaniu Witka Muzyka Ulicy, organizowanego przy współpracy z SOK Suwałki, zostaną przekazane na leczenie Olka.

fot. Akademia 2012

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności