Aktualności

MKS Limanovia triumfatorem III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11

Aktualności15.02.2020 
W III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11 zwyciężyła MKS Limanovia, która po zaciętej rywalizacji pokonała w finale Arkonię Szczecin 1:0. Decydującego gola w drugiej połowie strzelił Przemysław Gołąb. – Spodziewaliśmy się emocji i je otrzymaliśmy. Młodzi zawodnicy zagrali na wysokim poziomie i z wielką przyjemnością oglądaliśmy kolejne rywalizacje – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach, tegoroczna formuła Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, pozostała niezmienna. – Przygotowaliśmy rozgrywki dla 320 chłopców, więc organizacyjnie było to spore wyzwanie. Naszym zadaniem było zapewnienie transportu, zakwaterowania, wyżywienia, a nawet kwestii animacyjnych. Rywalizacje o trofeum toczyły się jednocześnie w dwóch warszawskich halach - na Bemowie i Woli. Po wyłonieniu najlepszych drużyn decydujące spotkania odbywały się już na Bemowie. Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności, grać z rówieśnikami w meczach o stawkę. Bardzo motywujące jest, że turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem – powiedział Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski.

W kolejnej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN zawodnicy zaserwowali kibicom dużo emocji. – Widzieliśmy wiele pięknych akcji, zagrań i dryblingów. Widoczny był zapał do gry, dzieciaki chciały wygrywać kolejne spotkania. Muszę powiedzieć, że patrzyło się na to z wielką przyjemnością. Poziom rozgrywek był wysoki. Cieszy mnie również zainteresowanie, bo swoje dzieci wspierali rodzice z trybun. Mimo wszystko nie koncentrowałbym się na tym, kto wygrał, a kto przegrał. Nie to jest najważniejsze. Zależy nam, aby młodzi piłkarze mogli rozwijać się i grać w piłkę. Także w porę zimową. Gra w hali może tylko pomóc. Jest mnóstwo techniki użytkowej, trzeba podejmować decyzje i wszystko dzieje się bardzo szybko. To wszystko na plus – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Po przebrnięciu fazy grupowej, ćwierćfinałów i półfinałów do finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN awansowały Arkonia Szczecin i MKS Limanovia. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, mimo że obydwie drużyny doprowadzały do sytuacji strzeleckich. Groźnie atakowała Limanovia, z kontry swoich szans szukali natomiast piłkarze Arkonii. Po zmianie stron szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Limanovia, która wygrała 1:0 po jedynym golu Przemysława Gołębia.

W niedzielę w halach OSiR Wola i OSiR Bemowo odbędą się rozgrywki w kategorii U-12 już od godziny 9:00. Po rozegraniu fazy grupowej najlepsze zespoły zmagania rozpoczną na Bemowie. Emocji na pewno nie zabraknie! Składy wszystkich drużyn oraz harmonogram rozgrywek można znaleźć w oficjalnym programie meczowym Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Wystarczy kliknąć TUTAJ . Kanał Łączy Nas Piłka transmitować spotkania będzie od godziny 17:00 na kanałach Facebook i YouTube. Serdecznie zapraszamy, bądźcie z nami!

Wyróżnienia indywidualne III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11:

Najlepszy bramkarz turnieju: Szymon Wajszczyk (Arkonia Szczecin)

Król strzelców turnieju: Przemysław Gołąb (MKS Limanovia)

Najlepszy zawodnik turnieju : Jakub Gliwa (Arkonia Szczecin)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności