Aktualności

„Jak dziecko w magazynie słodyczy”. Maciej Tabiszewski wziął udział w prestiżowej konferencji medycznej

Reprezentacja20.03.2017 

W dniach 16-18 marca w Monako odbyła się konferencja medyczna poświęcona zapobieganiu urazom i chorobom w sporcie – IOC World Conference on Prevention of Injury & Illness in Sport. Wśród uczestników znalazł się lekarz reprezentacji Polski do lat 21 Maciej Tabiszewski.

Organizowana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski odbywa się co trzy lata i gromadzi setki uczestników z całego świata, będącymi specjalistami w zakresie medycyny sportowej. Tematem wiodącym wykładów było zapobieganie urazom i chorobom w sporcie. Prelekcje odbywały się w kilku salach jednocześnie, a prowadzili je najwybitniejsi fachowcy z całego świata. – To ogromna dawka wiedzy, która motywuje do rozwoju i dalszej pracy. Biorąc udział w tej konferencji pozostawało jedynie czerpać informacje pełnymi garściami – mówi Maciej Tabiszewski.

Dla lekarza reprezentacji Polski do lat 21 było to bardzo ważne spotkanie także ze względu na zbliżający się turniej UEFA EURO U21 Polska 2017. Nabyta wiedza może znacząco pomóc w chronieniu zawodników wybranych przez Marcina Dornę przed urazami. – W Monako mieliśmy do czynienia z bardzo szerokim spektrum informacji. Przekazywali je najlepsi lekarze, fizjoterapeuci i naukowcy pracujący na co dzień w zakresie medycyny sportowej. Czułem się jak dziecko w magazynie słodyczy, pragnące wynieść jak najwięcej – opowiada Tabiszewski.

Konferencja odbyła się w Grimaldi Forum, czyli bardzo prestiżowym centrum kongresowym. Otworzył ją sam książę Monako, Albert II Grimaldi. – Niesamowite wrażenia, potężna wiedza. Nic, tylko wprowadzać ją w życie – zakończył lekarz naszej reprezentacji młodzieżowej.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży