Aktualności

Trwa III edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN! Transmisje spotkań na ŁNP od 17:00

Aktualności14.02.2020 
32 drużyny w dwóch kategoriach wiekowych i dziesiątki zawodników, którzy mają szansę zaprezentować się szerszej publiczności. Młodzi adepci futbolu z pewnością dostarczą nam wielkich emocji w ten weekend! W sobotę i w niedzielę rozgrywana będzie trzecia edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Serdecznie zapraszamy do warszawskich hal na Bemowie i Woli. Tych, którzy nie będą mogli przybyć zachęcamy do śledzenia transmisji meczów na kanałach Łączy Nas Piłka. Startujemy o godzinie 17:00!Za nami już dwie edycje Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Ubiegłe rozgrywki cieszyły się dużą popularnością. Wielu kibiców i rodziców przybyło, aby dopingować i wspierać młodych adeptów futbolu. – Cieszymy się, że turniej cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłych edycjach nie brakowało nam dramaturgii, fantastycznych trafień, obron bramkarzy. Była radość, ale i łzy. Było wszystko, co w sporcie jest najważniejsze. Przed nami kolejny bardzo piękny turniej dla dzieci w kategorii wiekowej U-11 i U-12 – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Pierwszego dnia rywalizować będą piłkarze w kategorii U-11, dzień później o trofeum zagrają zawodnicy U-12. – W Warszawie spotkają się zwycięzcy eliminacji na szczeblu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Granie w hali, zwłaszcza w okresie zimowym w tak młodym wieku jest bardzo ważne. Pomaga to w kształtowaniu techniki użytkowej. Uczy małych piłkarzy gry na małych przestrzeniach, gry jeden na jeden i podejmowania szybkich decyzji. Dlatego powinno się grać jak najczęściej i zawsze dawać z siebie wszystko, by w przyszłości spełnić swoje marzenia – powiedział Zbigniew Boniek.

Dla uczestników Turnieju o Puchar Prezesa PZPN to znakomita okazja, aby pokazać się szerszej publiczności. Na trybunach warszawskich hal zasiądą nie tyko kibice, ale również Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Dodatkowo prestiżu dodaje obsada sędziowska. Na arbitrów wyznaczono między innymi Szymona Marciniaka, Pawła Gila, Tomasza Musiała czy Tomasza Kwiatkowskiego, czyli sędziów ekstraklasy i międzynarodowych.


Ci, którzy nie będą mogli przyjechać i wspierać młodych piłkarzy w warszawskich halach, transmisje meczów będą mogli oglądać na kanałach Łączy Nas Piłka. Transmitowane będą mecze od spotkań półfinałowych – na Facebooku oraz YouTube. Serdecznie zapraszamy! Składy 32 zespołów można sprawdzić w oficjalnym programie meczowym Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Wystarczy kliknąć TUTAJ .  

Pierwsza edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11 zakończyła się triumfem Zagłębia Lubin, a w kategorii U-12 ze zwycięstwa cieszyła się Akademia Piłkarska Pogoni Szczecin. W ubiegłym roku najlepszym zespołem U-11 okazała się AP Reissa Poznań, a w kategorii U-12 nagrodę wzniosło Zagłębie Lubin. Jak będzie w trzeciej edycji rozgrywek? Serdecznie zapraszamy do warszawskich hal i śledzenia transmisji na Łączy Nas Piłka.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności