Aktualności

Futbol bez barier. Telekonferencja dla kibiców z niepełnosprawnością – „na żywo” w piątek o 11:00

Aktualności26.11.2020 

W piątek, 27 listopada 2020 w godzinach 11:00 – 14:00 odbędzie się telekonferencja „Futbol bez barier”, podczas której przeanalizujemy rozwój organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnością, współpracę takich podmiotów z samorządami, ośrodkami Kibice Razem i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Pokażemy przykłady determinacji w przełamywaniu własnych słabości oraz możliwości realizację pasji i spełniania marzeń przez osoby z niepełnosprawnościami, które nie potrafią żyć bez piłki nożnej.

Organizacje zrzeszające kibiców z dysfunkcjami realizują mnóstwo niezwykłych projektów, dzięki którym wiele osób odnajduje nowe cele, nawiązuje przyjaźnie, a często rozpoczyna nowy etap w życiu. Zapewniamy wysoki poziom merytoryczny telekonferencji oraz interesujące pod względem społecznym tematy.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej, przedstawicieli samorządów i klubów sportowych, osoby związane z działaniami na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami, reprezentantów organizacji pozarządowych, zwolenników integracji i przełamywania barier serdecznie zapraszamy na:

Kanał YouTube Łączy nas piłka TV:Profil Federacji Kibiców Niepełnosprawnych na Facebooku:
>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<

Szczegóły konferencji:

Telekonferencja organizowana przez Federację Kibiców Niepełnosprawnych i Polski Związek Piłki Nożnej jest podsumowaniem projektu „Futbol Bez Barier”, którego realizację umożliwiło wsparcie finansowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, będącego w dyspozycji Narodowego Instytutu Wolności. Planujemy także analizę 4 lat działalności Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Celem konferencji jest ponadto wymiana doświadczeń w zakresie roli sportu w aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Sportu traktowanego przede wszystkim jako źródła zainteresowania czy realizacji pasji – kibicowania swoim ulubionym drużynom na obiektach sportowych.Wiele lat działalności klubów kibiców niepełnosprawnych, a w konsekwencji założenie ogólnopolskiej Federacji Kibiców Niepełnosprawnych wyraźnie wpłynęło na rozwój ruchu kibiców z niepełnosprawnościami w Polsce. Na wielu stadionach co tydzień pojawia się regularnie od kilkudziesięciu do kilkuset osób z niepełnosprawnościami. To ewenement w naszej części Europy.

Poza aspektami inkluzji i integracji, obecność kibiców z niepełnosprawnościami na obiektach sportowych wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Osoby z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami rozwijają swoje sportowe zainteresowania, a także aktywnie spędzają czas uczestnicząc w wydarzeniach sportowych. To wpływa też na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami, które czują się ważną częścią społeczności kibicowskiej, uczestnicząc w imprezach medialnych i prestiżowych. Organizacje zrzeszające kibiców z niepełnosprawnościami są także ważnymi podmiotami realizacji polityki społecznej w regionach i lokalnych społecznościach.Podczas konferencji zamierzamy podjąć dyskusję, jak działalność Federacji Kibiców Niepełnosprawnych wpłynęła na poprawę dostępności wydarzeń sportowych, a w szczególności imprez masowych, na przykładzie meczów reprezentacji Polski. W procesie tym ogromne znaczenie ma ścisła współpraca pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, ośrodkami Kibice Razem i organizacjami zrzeszającymi kibiców z niepełnosprawnościami. Wzajemna pomoc i wspólne wykorzystanie infrastruktury w poszczególnych miastach przyczyniły się do profesjonalizacji działań tych podmiotów. Chcielibyśmy promować tego typu formy współpracy.

Naszym celem jest także dotarcie do osób dotkniętych zagrożeniem wykluczenia społecznego i wskazanie drogi, że różnorakie przeszkody, np. niepełnosprawność, nie są barierą w realizacji pasji i marzeń, a sport może znacząco wpłynąć na zmianę jakości ich życia.Na konferencję zaproszono przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej, samorządów lokalnych i regionalnych, reprezentantów organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami oraz koordynatorów lokalnych ośrodków Kibice Razem. Głęboko wierzymy, że konferencja przyniesie wymierne korzyści dla środowiska kibiców z niepełnosprawnościami, a wypracowane rozwiązania pozwolą na wykreowanie wielu cennych inicjatyw.

Łączy nas piłka!

  • Agenda konferencja Futbol Bez Barier 27-11-2020.pdf (156.36 kB)
    POBIERZ

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności