Aktualności

Europa FC na drodze Legii. „Wyższość trzeba pokazać na boisku”

Aktualności11.07.2019 
Choć od poprzednich kwalifikacji do Ligi Europy minął rok, to nadal wszyscy pamiętają w jakich okolicznościach odpadła Legia Warszawa. Ówcześni mistrzowie Polski zostali poskromieni w dwumeczu przez luksemburski F91 Dudelange. Z nowymi nadziejami, transferami i pomysłem warszawianie chcą zmazać plamę po tamtym blamażu i awansować do europejskich pucharów. Tylko, że ich droga jest wydłużona, bo walkę zaczynają od pierwszej rundy.

Na początek Europa FC, czyli rywal, o którym mało kto mógł wiedzieć. Przeciwnik, który występuje w lidze amatorskiej, a jego zawodnicy oprócz grywania w piłkę nożną, także pracują. Europa FC to siedmiokrotny mistrz Gibraltaru, zdobywca ośmiu pucharów i dwukrotny triumfator w meczu o Superpuchar. O trofea i jakiekolwiek zdobycze może jednak walczyć tylko na krajowym podwórku, bo na arenie międzynarodowej zapędy kończą się bardzo szybko. Największy sukces to dotarcie do drugiej rundy kwalifikacji Europy. Teraz, żeby uzyskać awans gibraltarczycy musieli ograć andorskie UE Sant Julia (2:3 i 4:0).

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na Gibraltarze na obiekcie Victoria Stadium ze sztuczną nawierzchnią. Jeszcze przed wylotem, dwa dni wcześniej, Legia Warszawa odbyła specjalny trening, by móc przygotować się i przyzwyczaić do gry w warunkach na sztucznej trawie. Dlatego też trener warszawian Aleksandar Vuković zabrał swoich podopiecznych, żeby poprawić panowanie nad piłką i doskonalić wymianę podań. Dzień później wicemistrzowie kraju wylecieli na Gibraltar, gdzie czeka ich pierwszy test przed startem PKO Ekstraklasy.

Legia Warszawa podczas przygotowań do nowego sezonu rozegrała pięć spotkań (trzy zwycięstwa, remis i jedna porażka). Kolejnym rywalem, już w meczu oficjalnym, będzie Europa FC. – Chcemy zagrać dobre spotkanie i pokazać się z najlepszej strony. To nasza pierwsza rywalizacja o stawkę. To moment, gdy po meczach sparingowych gramy już o coś. Od początku chcemy zaznaczyć, w którym kierunku idziemy – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

Niepowodzeniami zakończyły się poprzednie batalie Legii o europejskie puchary. Nie udało się przejść do kolejnej rundy Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie, awansu nie było także do Ligi Europy. Z nowymi nadziejami, wzmocnieniami warszawianie przystępują do walki o Ligę Europy. – Doświadczenie z poprzednich sezonów nas uczy. To wystarczy, żebyśmy utrzymali naszą czujność. Trzeba mieć świadomość, że nie wystarczy być faworytem tylko na papierze, ale także na murawie. Tę wyższość należy pokazać na boisku. Na tym będzie nam zależało. Chcemy również postawy drużyny, która będzie świadczyć o powadze i szacunku do przeciwnika. To droga do sukcesu w tym dwumeczu – kończy szkoleniowiec warszawian.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności