Aktualności

[EURO PIĄTKA] Debiut Rumunii, drybler Ceballos i polskie wieże

Aktualności25.06.2019 

Ile było bezbramkowych remisów w fazie grupowej młodzieżowych Mistrzostw Europy? Czy reprezentacja Rumunii do lat 21 występowała kiedykolwiek w turnieju piłkarskim na Igrzyskach Olimpijskich? Kto najlepiej dryblował w fazie grupowej? Czym wyróżnili się Mateusz Wieteska i Krystian Bielik? Jaka jest średnia bramek po rozegraniu fazy grupowej? Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń turnieju przed decydującymi spotkaniami.

1 – bezbramkowy remis w meczu Francji z Rumunią to pierwszy taki wynik na młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych we Włoszech tego lata. Dwa lata temu w turnieju organizowanym przez Polskę też w fazie grupowej padł tylko jeden taki rezultat i to już w pierwszym meczu (Szwecja 0:0 Anglia).

1 – dla młodzieżowej reprezentacji Rumunii to będzie historyczny, pierwszy występ w piłce nożnej na Igrzyskach Olimpijskich. Zespół prowadzony przez Mirela Radoia zagwarantował to sobie remisem z Francją. – Nasza historia trwa. Niezależnie od rywali, dajemy z siebie wszystko. To cudowne uczucie. Jestem przekonany, że gdziekolwiek pojedziemy i cokolwiek zrobimy, to zostaniemy przywitani brawami. Ale teraz jesteśmy po prostu zmęczeni – mówił 39-latek, najmłodszy z selekcjonerów reprezentacji na UEFA EURO U-21.

13 – najlepszym dryblerem fazy grupowej okazał się Dani Ceballos z Hiszpanii (na zdjęciu), który właśnie tyle prób miał udanych. Rozgrywający okazał się również najczęściej strzelającym zawodnikiem, miał aż 14 uderzeń. Warto przypomnieć, że piłkarz Realu Madryt już dwa lata temu na UEFA EURO U-21 w Polsce został wybrany najlepszym zawodnikiem.

23 – tyle wybitych piłek w fazie grupowej zaliczyli Mateusz Wieteska oraz Krystian Bielik, dwóch środkowych obrońców reprezentacji Polski do lat 21. To najwyższe wyniki spośród wszystkich zawodników. Kolejny w klasyfikacji jest Ionut Nedelcearu z reprezentacji Rumunii (16).

64 – tyle goli strzelono w fazie grupowej UEFA EURO U-21 we Włoszech. To daje średnią 3,56 bramek na mecz, najwyższą w historii młodzieżowych Mistrzostw Europy. Najwięcej zdobywali ich Niemcy – aż 10 w trzech spotkaniach – więc nic dziwnego, że na razie w wyścigu o najlepszego strzelca prowadzi reprezentant tego kraju, Luca Waldschmidt (5 bramek).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności