Aktualności

Ekstraliga co tydzień w Łączy nas piłka!

Aktualności16.07.2019 

Polski Związek Piłki Nożnej od sezonu 2019/2020 za pośrednictwem kanału Łączy nas piłka przeprowadzi transmisję jednego spotkania kobiecej Ekstraligi w każdej kolejce.

– Regularne pokazywanie meczów Ekstraligi to ważny krok w kierunki rozwoju i promocji kobiecej piłki nożnej w Polsce. Chcemy stworzyć piłkarkom w naszym kraju warunki do rozwoju. Liczę, że zachęci to męskie kluby do zakładania drużyn kobiecych, a także któraś z telewizji sportowych o znacznym zasięgu zdecyduje się do włączenia tych rozgrywek do swojej oferty programowej – mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Decyzja o cotygodniowych transmisjach jest konsekwencją zmian, jakie zachodzą w piłkarstwie kobiecym nad Wisłą. W maju tego roku zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął uchwałę, zatwierdzającą reformę systemu rozgrywek kobiecych zarówno na szczeblu seniorskim, jak i juniorskim. Kluby otrzymają dofinansowania. Wzrosną nagrody dla najlepszych. W ciągu najbliższych pięciu lat PZPN przeznaczy na rozwój oraz promocję futbolu w żeńskim wydaniu 30 milionów złotych.

Sezon Ekstraligi wystartuje w weekend 3-4 sierpnia. W pierwszej kolejce kanał Łączy nas piłka pokaże derbowy mecz pomiędzy GKS Katowice a Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 12:00 w Katowicach.

Damska drużyna ma za sobą rewelacyjny poprzedni sezon w roli beniaminka Ekstraligi, zakończony w grupie mistrzowskiej. Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek znacząco się wzmocniła. Do ekipy trenera Witolda Zająca dołączyły m.in. byłe młodzieżowe reprezentantki kraju, Kasandra Parczewska i Klaudia Miłek. W letnim oknie transferowym nie próżnuje także drużyna z Sosnowca. Finalista Pucharu Polski 2019 zakontraktował kadrowiczki Katarzynę Daleszczyk, która ostatnie dwa sezony spędziła we włoskiej Serie A i Weronikę Zawistowską z mistrza Polski, Górnika Łęczna.

Mecze Ekstraligi będzie można oglądać na kanale Łączy nas piłka na YouTube oraz na Facebooku Łączy nas piłka kobieca.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności