Aktualności

Dziewiąty Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego już w ten weekend

Aktualności06.12.2019 

Pierwszy weekend grudnia w Suwałkach oznacza kolejną imprezę organizowaną specjalnie dla młodych adeptów futbolu. W sobotę i niedzielę odbędzie się dziewiąta edycja Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. Rozgrywki przygotowane są piłkarzom urodzonym 2010 roku oraz młodszych. Nad wydarzeniem, jak miało to miejsce również w ubiegłych latach, patronat sportowy objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Dziewiąta edycja corocznego turnieju w Suwałkach będzie wyjątkowa. Dzięki staraniom przedstawicieli Stowarzyszenia Akademii 2012 rozgrywki tym razem odbywać się będą w Suwałki Arenie, nowoczesnej hali sportowej. – Cieszymy się, że w naszym mieście powstał taki obiekt, na którym swoją pasję mogą rozwijać nie tylko profesjonalni sportowcy, ale także dzieci i młodzież. Występ na takim obiekcie będzie wielkim wydarzeniem dla uczestników naszego turnieju. Jestem przekonany, że Suwałki Arena spełni oczekiwania sportowych środowisk naszego miasta i stanie się miejscem kojarzonym z niezapomnianymi emocjami – dodał Wojciech Kowalewski, pomysłodawca turnieju.

W kolejnej edycji Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego udział wezmą piłkarze z 16 klubów. Nie tylko z Polski, ale także z Litwy, Łotwy oraz Rosji. Impreza co roku cieszy się sporym zainteresowaniem także wśród rodziców, którzy przyjeżdżają z najdalszych zakątów naszego kraju, by wspierać swoje pociechy. – Jako organizatorzy staramy się, żeby impreza miała charakter prospołeczny, żeby aktywowała i angażowała nie tylko najmłodszych, ale też rodziców, przyjaciół oraz międzynarodowe środowisko sportowe – powiedział Grzegorz Twarowski, dyrektor turnieju i wiceprezes Stowarzyszenia Akademia 2012.

Podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, także w tym roku cała impreza będzie miała charakter charytatywny. Środowisko Akademii 2012 po raz kolejny wesprze chorego na zespół Aperta Olka Puczyłowskiego. Wszystkie środki finansowe zgromadzone w trakcie turnieju piłki nożnej oraz aukcji charytatywnej zostaną przekazane na leczenie Olka. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Suwałki Arena już w ten weekend!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności