Aktualności

Diego Maradona nie żyje. „Najlepszy piłkarz wszech czasów”

Aktualności25.11.2020 
Światem futbolu wstrząsnęła tragiczna wiadomość – 25 listopada w wieku 60 lat zmarł Diego Maradona, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej. Mistrza i wicemistrza świata z reprezentacją Argentyny wspomina Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Ta straszna informacja spadła na nas znienacka. Wydawało się, że wszystkie problemy Diego zostały rozwiązane, niedawno przeszedł udaną operację. Czasami wydaje mi się, że ludzie muszą umrzeć, żeby stać się legendą. Diego zadał kłam tej teorii, stając się legendą już za życia, ze względu na swój sposób bycia i umiejętności piłkarskie. Dla mnie był zdecydowanie najlepszym piłkarzem wszech czasów – mówi.

– Pamiętam, gdy w 1986 roku przygotowywał się do mundialu we Włoszech, w ośrodku niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Na dwa-trzy miesiące wyłączył się właściwie ze swojego życia, skupiając się na dojściu do jak najlepszej dyspozycji, by powalczyć ze swoją kadrą o mistrzostwo świata. I to mu się udało, wszyscy widzieliśmy, jak spisywał się w Meksyku – wspomina.

– Dla mnie Diego był wielkim przyjacielem i boiskowym przeciwnikiem. Informacja o jego śmierci bardzo mnie poruszyła. Graliśmy przeciwko sobie w rozgrywkach ligowych, reprezentacyjnych, a także w jednym zespole w meczach towarzyskich. Przed jednym ze starć w Serie A w lidze włoskiej, gdy występowałem w Juventusie, powiedzieliśmy sobie: trzeba go kilka razy sfaulować, żeby poczuł, że nie będzie lekko. Po kilkunastu minutach zmieniliśmy plany. Nie było sensu go kopać, był po prostu zbyt dobry. Jest mi szalenie przykro, że dziś odszedł – zakończył Zbigniew Boniek.

Fot. East News

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności