Aktualności

Czas na kolejne emocje – Amp Futbol Ekstraklasa wraca do Bielska-Białej!

Aktualności19.05.2017 

Po emocjonującym turnieju w Płocku czas na drugą odsłonę Amp Futbol Ekstraklasy, czyli polskiej ligi piłkarzy po amputacjach. Tym razem ampfutboliści o ligowe punkty powalczą w Bielsku-Białej. Gospodarze – Kuloodporni Bielsko-Biała słyną z licznej i gorąco dopingującej publiczności. O tym, która z drużyn najlepiej poradzi sobie z presją trybun przekonamy się już w najbliższy weekend.

W trakcie kwietniowej inauguracji sezonu emocje sięgały zenitu. Oczywiście – do czego zdążyli nas już przyzwyczaić piłkarze po amputacjach – nie zabrakło widowiskowych akcji, pięknych bramek i sensacyjnych wyników. Aż trzy drużyny – Husaria Kraków, GKS Góra i Gloria Varsovia – zgromadziły taką samą liczbę punktów, a o miejscu w tabeli zadecydowała minimalna różnica w stosunku bramek. Tylko dwa punkty do lidera tracą znajdujący się na czwartej lokacie Kuloodporni Bielsko-Biała, a aktualną tabelę zamyka debiutujący w rozgrywkach niemiecki Anpfiff Hoffenheim, mający w swoich szeregach wielu reprezentantów kraju.

Rywalizacja w Bielsku-Białej zapowiada się więc bardzo interesująco. Gospodarze turnieju mają ogromne apetyty na sprawienie kolejnej niespodzianki, o czym mówi nowy zawodnik Kuoodpornych, najlepszy strzelec reprezentacji Polski Bartosz Łastowski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej gry w Płocku, mimo że nie do końca przełożyło się to na liczbę punktów. W najbliższy weekend będziemy wspierani przez nasze rodziny, znajomych oraz bliskich, co dodatkowo zmotywuje nas do walki. Celujemy w komplet punktów, ale wszystko jak zawsze zweryfikuje boisko – zapowiada.

W ubiegłym roku w Bielsku-Białej rozegrany został finałowy turniej Amp Futbol Ekstraklasy, podczas którego Mistrzostwo Polski wywalczyli zawodnicy Husarii Kraków. – Na pewno zrobimy wszystko, żeby powtórzyć wynik z sezonu 2016. Wszyscy rywale bardzo dobrze przygotowali się do ligi, dzięki czemu możemy oglądać i rozgrywać ciekawe oraz wyrównane pojedynki. Rywalizacja będzie bardzo zacięta, a my udowodnimy, że mimo zwycięstwa nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego na turnieju w Płocku – mówi Igor Woźniak, który w bramce Husarii Kraków zastąpił kontuzjowanego legendarnego golkipera reprezentacji Marka „Dziadka” Zadębskiego.

II Turniej tego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy będzie też bacznie obserwowany przez trenerów reprezentacji Polski Amp Futbol. Kadra, prowadzona przez Marka Dragosza przygotowuje się bowiem do międzynarodowego turnieju – Amp Futbol Cup w Warszawie, w którym 24 i 25 czerwca biało-czerwoni powalczą o puchar z Anglią, Francją, Japonią, Grecją i Irlandią. Amp Futbol Cup będzie dla reprezentacji kluczowym sprawdzianem formy przed październikowymi Mistrzostwami Europy w Turcji. 

II Turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2017 zostanie rozegrany 20-21 maja na stadionie przy
ul. Młyńskiej 52B w Bielsku-Białej.

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Zapraszamy!

Sobota 20 maja:

11:00 Oficjalne rozpoczęcie
11:15 Kuloodporni Bielsko-Biała – Anpfiff Hoffenheim
12:15 Gloria Varsovia – GKS Góra
14:00 Husaria Kraków – Anpfiff Hoffenheim
15:30 Kuloodporni Bielsko-Biała – Gloria Varsovia
16:30 GKS Góra – Husaria Kraków

Niedziela 21 maja:

8:00 Anpfiff Hoffenheim – Gloria Varsovia
9:00 Kuloodporni Bielsko-Biała – Husaria Kraków
10:30 Anpfiff Hoffenheim – GKS Góra
12:00 Gloria Varsovia – Husaria Kraków
13:00 Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra
14:00 Ceremonia zakończenia i wręczenie pucharów

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży