Aktualności

[TEGO DNIA] Jan Furtok, człowiek z „GieKSą” we krwi

Aktualności09.03.2021 
„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 9 marca.

1962 – urodził się Jan Furtok. Wychowanek Górnika MK Katowice, z którego trafił do tamtejszego GKS. Z „GieKSą” w 1986 roku sięgnął po Puchar Polski. W kolejnych latach grał też dla Hamburgera SV i Eintrachtu Frankfurt. W reprezentacji Polski w latach 1984-1993 rozegrał 36 spotkań, zdobywając dziesięć bramek. W 1986 roku wziął z nią udział w turnieju finałowym mistrzostw świata w Meksyku.

>>> SŁYNNY GOL JANA FURTOKA W MECZU Z SAN MARINO <<<

1977 – urodził się Maciej Terlecki. Wychowanek Znicza Pruszków, z którego przez Polonię Warszawa i RSC Anderlecht trafił do ekstraklasowego ŁKS Łódź. Grał także dla łódzkiego Widzewa, Orlenu Płock, Ruchu Chorzów, Stomilu Olsztyn, Pogoni Szczecin, Radomiaka Radom, Pelikana Łowicz i Milanu Milanówek. W reprezentacji Polski wystąpił raz, 19 czerwca 1999 roku, w towarzyskim meczu z Nową Zelandią.

>>> JEDYNY WYSTĘP MACIEJA TERLECKIEGO W REPREZENTACJI POLSKI <<<

1977 – urodził się Piotr Piechniak. Wychowanek Stali Stalowa Wola, przed debiutem w ekstraklasie w barwach Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski grał także dla Hetmana Zamość. Z Dyskobolią zdobył Puchar Polski (2007) oraz dwukrotnie Puchar Ligi Polskiej (2007, 2008). Występował również w Obrze Kościan, Polonii Warszawa, APO Levadiakosie, Odrze Wodzisław Śląski, GKS Katowice, Resovii, LZS Turbia, Olimpii Pysznica, Sokole Sokołów Małopolski, Orle Rudnik nad Sanem i Stali Kraśnik. W reprezentacji Polski w latach 2003-2007 rozegrał trzy spotkania.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności