Aktualności

[CAŁY W LICZBACH] Antoni Szymanowski, medalista trzech imprez

Aktualności13.01.2021 

13 stycznia swoje 70. urodziny obchodzi Antoni Szymanowski – medalista Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata, jeden z najlepszych obrońców w historii polskiego futbolu. Z tej okazji przedstawiamy najważniejsze liczby związane z 82-krotnym reprezentantem Polski.

1 – tyle bramek zdobył w reprezentacji Polski. Jedynego gola zapisał na swoim koncie w meczu turnieju finałowego Igrzysk Olimpijskich w Montrealu przeciwko Korei Północnej, 25 lipca 1976 roku.

1 – tyle trofeów ma na swoim koncie. Tylko raz cieszył się z tytułu mistrza Polski. Miało to miejsce w 1978 roku w barwach Wisły Kraków.

2 – tylko dwie żółte kartki obejrzał w meczach rozegranych w reprezentacji Polski. Defensor biało-czerwonych został napomniany w meczach z Bułgarią oraz Niemiecką Republiką Demokratyczną.

3 – tyle medali międzynarodowych imprez ma na koncie. W 1972 roku wywalczył z kadrą prowadzoną przez Kazimierza Górskiego złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Monachium, zaś dwa lata później zajął z nią trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w Republice Federalnej Niemiec. W 1976 roku dołożył do swojego dorobku kolejny medal Igrzysk Olimpijskich, tym razem srebrny.

3 – barwy tylu klubów przywdziewał w swojej karierze. Zaczynał w Wiśle Kraków, a następnie występował w Gwardii Warszawa oraz Club Brugge KV.

82 – tyle meczów w reprezentacji Polski rozegrał. Zadebiutował w niej 22 lipca 1970 roku w starciu z Irakiem, po raz ostatni koszulkę z orłem na piersi założył 9 lipca 1980 roku w potyczce z Kolumbią.

70 – tyle lat kończy 13 stycznia 2021 roku Antoni Szymanowski. Urodził się tego dnia 1951 roku w Tomaszowie Mazowieckim.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności