Aktualności

Amp Futbol Ekstraklasa już ten weekend w Krakowie! Która z drużyn przybliży się do tytułu?

Aktualności09.06.2017 
Za nami już połowa meczów w tym sezonie Amp Futbol Ekstraklasy, jednak cały czas żaden z zespołów nie ma wyraźnej przewagi nad rywalami i sprawa tytułu jest ciągle otwarta. O kolejne ligowe punkty ampfutboliści powalczą już w najbliższy weekend w Krakowie, gdzie na pewno nie zabraknie widowiskowych akcji, bramek i wyrównanych pojedynków.

Na szczycie ligowej tabeli niespodziewanie znajduje się ostatni zespół poprzedniego sezonu - Kuloodporni Bielsko-Biała. Gospodarze majowego turnieju świetnie spisali się przed własną publicznością, gromadząc komplet punktów. Ogromne apetyty na zdobycie złotych medali mają także dwukrotni mistrzostwie rozgrywek Husaria Kraków oraz Gloria Varsovia. Obie drużyny tracą do lidera zaledwie trzy oczka, więc rywalizacja w „Grodzie Kraka” zapowiada się arcyciekawie! – Strata do Kuloodpornych nie jest wcale taka duża, dlatego zamierzamy walczyć o tytuł do ostatniego meczu. Czy jesteśmy „czarnym koniem” tych rozgrywek? Uważam, że niekoniecznie, ponieważ czujemy się bardzo mocni. Wszystko w naszych nogach, rękach i głowach. Wyrównany poziom świadczy o ogromnej pracy, którą zawodnicy wykonują na co dzień w klubach. Każdy chciałby wygrać i to dlatego ampfutbol przyciąga tylu kibiców na trybuny – mówi najlepszy bramkarz turnieju w Bielsku-Białej, Jakub Popławski (Gloria Varsovia).

Tabelę zamykają ampfutboliści z niemieckiego Hoffenheim, którzy ze względu na brak ligi w swoim kraju rywalizują z polskimi drużynami. Po ostatnim turnieju, od czołowej trójki oddalili się wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku, GKS Góra. – Główną przyczyną naszego przeciętnego występu w Bielsku były problemy zdrowotne, przez co zabrakło kilku kluczowych ogniw. Na szczęście, dzięki sprawnie rozwijającej się drużynie w Bydgoszczy (podobne drużyny zakładane są w Kielcach, Legnicy, Wielkopolsce, Poznaniu oraz na Pomorzu – przyp. red.) , wypożyczyliśmy jednego zawodnika i dzięki temu mogliśmy rywalizować jak równy z równym. W Krakowie na pewno nie poddamy się bez walki oraz zrobimy wszystko, żeby wrócić do czołówki – zapewnia Krzysztof Węgrzyn, zawodnik GKS.

Zwodnicy, którzy zabłysną w trakcie ligowego turnieju w Krakowie na pewno znajdą się w notesie selekcjonera reprezentacji Polski Marka Dragosza. Biało-czerwoni przygotowują się bowiem do październikowych mistrzostw Europy w Turcji, a już w ostatni weekend czerwca powalczą w Warszawie o zwycięstwo w prestiżowym turnieju Amp Futbol Cup! W stolicy będziemy mogli podziwiać zespoły z całego świata – Japonię, Anglię, Francję, Irlandię oraz Grecję. O tym, która z drużyn wygra przekonamy się już 24 i 25 czerwca.

III Turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2017 zostanie rozegrany 10-11 czerwca na stadionie Armatury przy ul. Chmielnej 10 w Krakowie.

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Zapraszamy!

Sobota, 10 czerwca

11:00 – Oficjalne rozpoczęcie

11:15 – Husaria Kraków – GKS Góra

12:15 – Anpfif Hoffenheim – Kuloodporni Bielsko-Biała

14:00 – Gloria Varsovia – GKS Góra

15:30 – Husaria Kraków – Kuloodporni Bielsko-Biała

16:30 – Gloria Varsovia – Anpfif Hoffenheim

Niedziela, 11 czerwca

09:00 – Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra

10:00 – Husaria Kraków – Gloria Varsovia

11:30 – GKS Góra – Anpfif Hoffenheim

13:00 – Kuloodporni Bielsko-Biała – Gloria Varsovia

14:00 – Husaria Kraków – Anpfif Hoffenheim

15:00 – Oficjalne zakończenie

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży