Aktualności

 Czy są wśród was byli piłkarze? – zapytał Werner Mickler, ceniony niemiecki psycholog sportowy. A na sali w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej m.in. Radosław Sobolewski, Sławomir Majak i Ivan Djurdević. Tematem głównym pierwszego zjazdu kursu UEFA PRO 2018-19 było budowanie drużyny, praca mentalna oraz radzenie sobie ze stresem.

Aktualności

Na przestrzeni ostatnich lat gra bramkarza mocno ewoluowała. Stawia się przed nim coraz więcej zadań i wyzwań. Wynika to z faktu, że futbol dąży do coraz większej atrakcyjności, którą zapewniają zdobywane bramki. 90% zmian dokonywanych w ostatnich latach w piłce nożnej dotyczy właśnie gry bramkarza. Najpierw została ograniczona liczba kroków po złapaniu piłki w ręce, później ograniczono czas przetrzymywania piłki… Wszystko idzie w kierunku, by tak zwanego „martwego czasu” było jak najmniej – pisze Andrzej Dawidziuk, były szkoleniowiec golkiperów reprezentacji Polski oraz trener koordynator szkolenia bramkarzy w PZPN. Artykuł ukazał się również najnowszym wydaniu magazynu "Trener".

Aktualności

W Warszawie w lipcu ubiegłego roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Trenerów, którą zorganizował Departament Szkolenia w Polskim Związku Piłki Nożnej. – Zjawiło się ponad 800 szkoleniowców, a my chcieliśmy usłyszeć ich opinię. Bardzo cenimy sobie uczciwe podejście ankietowanych, bo tylko dzięki temu możemy się rozwijać. Dzięki nim wiemy na jakiej jesteśmy drodze – mówi Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów PZPN w rozmowie z „Łączy Nas Piłka”.

Aktualności

Przygotowanie mentalne, gra w defensywie, ośrodki szkolenia - to tylko kilka problemów piłki nożnej kobiet, o których dyskutowano na konferencji dla trenerów kobiecych drużyn narodowych zorganizowanej przez UEFA w Amsterdamie. W konferencji wzięli udział szkoleniowcy z 55 europejskich federacji, w tym selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński oraz dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Stefan Majewski.

Aktualności

W dniach 18 października – 21 października 2017 roku uczestnicy kursu UEFA Elite Youth A 2017 Ed. II odbyli sesję wyjazdową zorganizowaną przez Szkołę Trenerów PZPN. Tym razem sesja została zorganizowana w klubie Premier League Southampton FC. Podczas trzydniowej wizyty uczestnicy kursu zapoznali się z filozofią Akademii Klubu, infrastrukturą oraz mieli możliwość podpatrywać jak przeprowadzane są treningi w jednej z najlepszych akademii piłkarskich na świecie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności