Aktualności

- Trener musi być przede wszystkim elastyczny. Potrafić adaptować się do sytuacji. Czasem w przerwie zareagować zdecydowanie, pokazać swoją siłę charakteru i to bez dyskusji – mówi Werner Mickler, psycholog sportu, jeden z najbardziej cenionych ekspertów w tej dziedzinie, od lat współpracujący z niemiecką szkołą sportową w Hennef oraz DFB. W rozmowie z „Łączy Nas Piłka” opowiada o stresie w pracy szkoleniowej oraz metodach budowania relacji z drużyną.

Aktualności

 Czy są wśród was byli piłkarze? – zapytał Werner Mickler, ceniony niemiecki psycholog sportowy. A na sali w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej m.in. Radosław Sobolewski, Sławomir Majak i Ivan Djurdević. Tematem głównym pierwszego zjazdu kursu UEFA PRO 2018-19 było budowanie drużyny, praca mentalna oraz radzenie sobie ze stresem.

Aktualności

Na przestrzeni ostatnich lat gra bramkarza mocno ewoluowała. Stawia się przed nim coraz więcej zadań i wyzwań. Wynika to z faktu, że futbol dąży do coraz większej atrakcyjności, którą zapewniają zdobywane bramki. 90% zmian dokonywanych w ostatnich latach w piłce nożnej dotyczy właśnie gry bramkarza. Najpierw została ograniczona liczba kroków po złapaniu piłki w ręce, później ograniczono czas przetrzymywania piłki… Wszystko idzie w kierunku, by tak zwanego „martwego czasu” było jak najmniej – pisze Andrzej Dawidziuk, były szkoleniowiec golkiperów reprezentacji Polski oraz trener koordynator szkolenia bramkarzy w PZPN. Artykuł ukazał się również najnowszym wydaniu magazynu "Trener".

Aktualności

W Warszawie w lipcu ubiegłego roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Trenerów, którą zorganizował Departament Szkolenia w Polskim Związku Piłki Nożnej. – Zjawiło się ponad 800 szkoleniowców, a my chcieliśmy usłyszeć ich opinię. Bardzo cenimy sobie uczciwe podejście ankietowanych, bo tylko dzięki temu możemy się rozwijać. Dzięki nim wiemy na jakiej jesteśmy drodze – mówi Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów PZPN w rozmowie z „Łączy Nas Piłka”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności