Aktualności

W ubiegłym tygodniu trenerzy uczestniczący w kursie Elite Youth wyjechali na kolejną sesję w zagranicznej akademii. Tym razem wybór padł na Partizan Belgrad, czyli klub, który bije się o miano najlepszej w Europie „linii produkcyjnej” utalentowanych piłkarzy. – Chcemy, by odbywało się to na zasadzie konfrontowania działań akademii polskich i zagranicznych – mówi Leszek Cicirko, wykładowca Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

Aktualności

Na początku kwietnia na „Łączy Nas Piłka” informowaliśmy o poszerzeniu siatki skautingowej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz uruchomieniu adresu e-mail pod który można zgłaszać piłkarzy. W ciągu pierwszych dni na skrzynkę skauting@pzpn.pl przyszło ponad 160 zgłoszeń, jednak część z nich ograniczyła się do imienia, nazwiska oraz klubu polecanego zawodnika. Chcąc pomóc osobom chętnym w zgłoszeniu talentów przygotowaliśmy krótki formularz, który można w tym celu wykorzystać.

Aktualności

Departament Szkolenia ma przyjemność udostępnić Raporty Techniczne UEFA przygotowane z różnych turniejów mistrzowskich organizowanych przez europejską federację. Wśród nich - w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim - znajdą państwo przekrojowe raporty dotyczące Euro U-19, Euro U-17 oraz Ligi Europy UEFA. Są również mistrzostwa Europy do lat 21, które organizowane były w Polsce w czerwcu ubiegłego roku. Zachęcamy do pobierania i lektury raportów.

Aktualności

- Trener musi być przede wszystkim elastyczny. Potrafić adaptować się do sytuacji. Czasem w przerwie zareagować zdecydowanie, pokazać swoją siłę charakteru i to bez dyskusji – mówi Werner Mickler, psycholog sportu, jeden z najbardziej cenionych ekspertów w tej dziedzinie, od lat współpracujący z niemiecką szkołą sportową w Hennef oraz DFB. W rozmowie z „Łączy Nas Piłka” opowiada o stresie w pracy szkoleniowej oraz metodach budowania relacji z drużyną.

Aktualności

 Czy są wśród was byli piłkarze? – zapytał Werner Mickler, ceniony niemiecki psycholog sportowy. A na sali w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej m.in. Radosław Sobolewski, Sławomir Majak i Ivan Djurdević. Tematem głównym pierwszego zjazdu kursu UEFA PRO 2018-19 było budowanie drużyny, praca mentalna oraz radzenie sobie ze stresem.

Aktualności

Na przestrzeni ostatnich lat gra bramkarza mocno ewoluowała. Stawia się przed nim coraz więcej zadań i wyzwań. Wynika to z faktu, że futbol dąży do coraz większej atrakcyjności, którą zapewniają zdobywane bramki. 90% zmian dokonywanych w ostatnich latach w piłce nożnej dotyczy właśnie gry bramkarza. Najpierw została ograniczona liczba kroków po złapaniu piłki w ręce, później ograniczono czas przetrzymywania piłki… Wszystko idzie w kierunku, by tak zwanego „martwego czasu” było jak najmniej – pisze Andrzej Dawidziuk, były szkoleniowiec golkiperów reprezentacji Polski oraz trener koordynator szkolenia bramkarzy w PZPN. Artykuł ukazał się również najnowszym wydaniu magazynu "Trener".

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności