Aktualności

Od lipca 2019 roku w podręczniku licencyjnym dla klubów Ekstraklasy pojawi się warunek obowiązkowego zatrudnienia w akademii trenera z licencją UEFA Elite Youth A. – To najwyższe uprawnienie w Europie dla trenerów pracujących z młodzieżą – mówi Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Aktualności

Na swoim boisku, we własnym budynku klubowym i z piłkarzami, których prowadzi się na co dzień – tak wygląda część kursu UEFA PRO od tego roku. Wraz z zaleceniami konwencji trenerskiej europejskiej federacji, Szkoła Trenerów PZPN wprowadziła funkcjonowanie mikrogrup i sesji wyjazdowych, które odbywają się w miejscach pracy wszystkich trenerów na kursie.

Aktualności

W ubiegłym tygodniu trenerzy uczestniczący w kursie Elite Youth wyjechali na kolejną sesję w zagranicznej akademii. Tym razem wybór padł na Partizan Belgrad, czyli klub, który bije się o miano najlepszej w Europie „linii produkcyjnej” utalentowanych piłkarzy. – Chcemy, by odbywało się to na zasadzie konfrontowania działań akademii polskich i zagranicznych – mówi Leszek Cicirko, wykładowca Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

Aktualności

Na początku kwietnia na „Łączy Nas Piłka” informowaliśmy o poszerzeniu siatki skautingowej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz uruchomieniu adresu e-mail pod który można zgłaszać piłkarzy. W ciągu pierwszych dni na skrzynkę skauting@pzpn.pl przyszło ponad 160 zgłoszeń, jednak część z nich ograniczyła się do imienia, nazwiska oraz klubu polecanego zawodnika. Chcąc pomóc osobom chętnym w zgłoszeniu talentów przygotowaliśmy krótki formularz, który można w tym celu wykorzystać.

Aktualności

Departament Szkolenia ma przyjemność udostępnić Raporty Techniczne UEFA przygotowane z różnych turniejów mistrzowskich organizowanych przez europejską federację. Wśród nich - w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim - znajdą państwo przekrojowe raporty dotyczące Euro U-19, Euro U-17 oraz Ligi Europy UEFA. Są również mistrzostwa Europy do lat 21, które organizowane były w Polsce w czerwcu ubiegłego roku. Zachęcamy do pobierania i lektury raportów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności