Aktualności

Trzy intensywne dni spędzili trenerzy angielskiego Southampton w połowie października w Polsce, wizytując zgrupowanie reprezentacji do lat 18, a także akademii Zagłębia Lubin oraz Legii Warszawa. W towarzystwie m.in. Andrzeja Dawidziuka przedstawiciele klubu Premier League przyglądali się szkoleniu bramkarzy.

Aktualności

Z wizytą na Ukrainie w dniach 20-23.09 przebywali uczestnicy kursu UEFA Elite Youth A. W jej trakcie poznawali od zaplecza akademie Dynamo Kijów, Arsenału Kijów oraz Szachtara Donieck, dyskutując o filozofii szkolenia, mając okazje rozmów z trenerami oraz oglądając spotkania ligowe pierwszych drużyn. Prezentujemy galerię zdjęć z tego kilkudniowego wydarzenia.

Aktualności

Od lipca 2019 roku w podręczniku licencyjnym dla klubów Ekstraklasy pojawi się warunek obowiązkowego zatrudnienia w akademii trenera z licencją UEFA Elite Youth A. – To najwyższe uprawnienie w Europie dla trenerów pracujących z młodzieżą – mówi Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności