Aktualności

Jest ich w Polsce 199 – trenerów z licencjami UEFA PRO. W ostatnim tygodniu kolejna 25 nie tylko zakończyła ten kurs w Białej Podlaskiej, ale kilkoro od razu po egzaminach doświadczyło, jak skomplikowana czeka ich kariera. Czy po trwających czternaście miesięcy zajęciach mogą czuć się lepiej przygotowani na pracę w naprawdę trudnych warunkach?

Aktualności

W dniach 4-8 marca w Rumunii w Bukareszcie odbyło się spotkanie trenerów edukatorów bramkarzy. W tym spotkaniu wzięło udział sześć federacji plus gospodarze, a prelegentem z ramienia UEFA był m.in. Pat Bonner, legendarny golkiper reprezentacji Irlandii. Polskę reprezentowali Andrzej Dawidziuk, Dariusz Pasieka, Dominik Kubiak i Michał Chamera.

Aktualności

Dzięki zgodzie UEFA oraz rozwojowi kształcenia trenerów bramkarzy w Polsce powstał kolejny poziom kursów w tym kierunku. – Bardzo mnie to cieszy, ponieważ kilka lat temu nie było żadnego kursu, a teraz są dwa poziomy dla trenerów bramkarzy i bramkarek – mówi Andrzej Dawidziuk, koordynator szkolenia bramkarzy i kształcenia trenerów bramkarzy w PZPN.

Aktualności

W Izraelu na początku grudnia odbyło się spotkanie Study Group dotyczące kursów UEFA A Elite Youth. – Ten kurs prowadzony jest w Polsce przez Szkołę Trenerów, dlatego pojechali tam wszyscy trenerzy prowadzący wykłady w ramach przygotowań do tej licencji – mówi Dariusz Pasieka, szef kształcenia i licencjonowania trenerów w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Aktualności

Co może powiedzieć trener, którego zespół właśnie przegrał ważne derby w ostatnich sekundach? Jak powinien zareagować szkoleniowiec po serii bez zwycięstwa lub… w ogniu pytań nieprzygotowanego rozmówcy? Takim wyzwaniom musieli stawić czoła kursanci UEFA PRO w trakcie kolejnego już zjazdu w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności