Aktualności

W Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej ruszyła druga w 2019 roku edycja kursu UEFA A Elite Youth. Po raz pierwszy w gronie kursantów znalazły się dwie trenerki, Paula Kawalec i Monika Koziarska. – To świetna wiadomość. Bardzo zależy nam na piłce kobiecej, a podnoszenie jej poziomu szkolenia będzie możliwe wyłącznie poprzez rozwój szkoleniowców w nią zaangażowanych – mówi Dariusz Pasieka, szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów.

Aktualności

W trakcie trzydniowej konferencji w ramach programu „Study Group Scheme”, która odbyła się w Gdańsku, przedstawiciele sześciu federacji UEFA rozmawiali i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat przygotowania motorycznego piłkarzy. – Nasi trenerzy dostaną feedback, dzięki czemu poprawią jakość swojej pracy – mówił dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Stefan Majewski.

Aktualności

W pierwszym tygodniu maja w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej rozpoczął się kolejny kurs UEFA PRO (2019/2020). Dwudziestu czterech szkoleniowców uczestniczących w zajęciach zostało podzielonych na mikro grupy, a dwójka z nich poprowadziła również pierwsze treningi na boisku położonym przy budynku Szkoły Trenerów.

Aktualności

Jest ich w Polsce 199 – trenerów z licencjami UEFA PRO. W ostatnim tygodniu kolejna 25 nie tylko zakończyła ten kurs w Białej Podlaskiej, ale kilkoro od razu po egzaminach doświadczyło, jak skomplikowana czeka ich kariera. Czy po trwających czternaście miesięcy zajęciach mogą czuć się lepiej przygotowani na pracę w naprawdę trudnych warunkach?

Aktualności

W dniach 4-8 marca w Rumunii w Bukareszcie odbyło się spotkanie trenerów edukatorów bramkarzy. W tym spotkaniu wzięło udział sześć federacji plus gospodarze, a prelegentem z ramienia UEFA był m.in. Pat Bonner, legendarny golkiper reprezentacji Irlandii. Polskę reprezentowali Andrzej Dawidziuk, Dariusz Pasieka, Dominik Kubiak i Michał Chamera.

Aktualności

Dzięki zgodzie UEFA oraz rozwojowi kształcenia trenerów bramkarzy w Polsce powstał kolejny poziom kursów w tym kierunku. – Bardzo mnie to cieszy, ponieważ kilka lat temu nie było żadnego kursu, a teraz są dwa poziomy dla trenerów bramkarzy i bramkarek – mówi Andrzej Dawidziuk, koordynator szkolenia bramkarzy i kształcenia trenerów bramkarzy w PZPN.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności