Aktualności

Od lipca 2019 roku w podręczniku licencyjnym dla klubów Ekstraklasy pojawi się warunek obowiązkowego zatrudnienia w akademii trenera z licencją UEFA Elite Youth A. – To najwyższe uprawnienie w Europie dla trenerów pracujących z młodzieżą – mówi Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Aktualności

Na swoim boisku, we własnym budynku klubowym i z piłkarzami, których prowadzi się na co dzień – tak wygląda część kursu UEFA PRO od tego roku. Wraz z zaleceniami konwencji trenerskiej europejskiej federacji, Szkoła Trenerów PZPN wprowadziła funkcjonowanie mikrogrup i sesji wyjazdowych, które odbywają się w miejscach pracy wszystkich trenerów na kursie.

Aktualności

W ubiegłym tygodniu trenerzy uczestniczący w kursie Elite Youth wyjechali na kolejną sesję w zagranicznej akademii. Tym razem wybór padł na Partizan Belgrad, czyli klub, który bije się o miano najlepszej w Europie „linii produkcyjnej” utalentowanych piłkarzy. – Chcemy, by odbywało się to na zasadzie konfrontowania działań akademii polskich i zagranicznych – mówi Leszek Cicirko, wykładowca Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży