Znajdź nas na:

Akademia Młodych Orłów

Rusza Mobilne AMO. Na początek Szczecinek i Węgorzewo

03.04.2018  
Rusza projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów! Już we wtorkowe popołudnie odbędą się szkolenia w Szczecinku i Węgorzewie. W pierwszej fazie projektu trenerzy będą odwiedzać powiaty w dwunastu województwach. W maju wystartują na Mazowszu, a od lipca rozpoczną pracę w województwach podkarpackim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowa inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Składa się ona z szesnastu mobilnych dwuosobowych zespołów trenerskich, które mają za zadanie identyfikować lokalne talenty oraz pomagać w podwyższaniu kwalifikacji kadry trenerskiej i nauczycielskiej na poziomie powiatów w całej Polsce.
Projektem – oprócz wspomnianych już nauczycieli, trenerów, a także rodziców – objęte są dzieci w kategoriach wiekowych orlik (10-11 lat) oraz młodzik (12-13 lat). Opiera się on na dwóch filarach: edukacyjnym i selekcyjnym. Każda wizyta szkoleniowa rozpoczyna się od części teoretycznej, a następnie przychodzi czas na trening pokazowy. Po jego omówieniu następuje gra selekcyjna dla dzieci w wieku 11-13 lat. Łącznie trenerzy Mobilnego AMO odbędą niemal 2000 wizyt w całej Polsce!


W kadrze każdego zespołu Mobilnego AMO znajduje się dwóch trenerów, z których co najmniej jeden z nich posiada licencję trenerską UEFA A. Drugi musi dysponować natomiast uprawnieniami na poziomie UEFA B. Spośród 32 szkoleniowców, pięciu posiada najwyższą licencję – UEFA PRO. Grupa ta została wyselekcjonowana spośród aż 349 zgłoszonych kandydatów.Zobacz również

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.