Znajdź nas na:

Letnia Akademia Młodych Orłów

Obóz przyszłych reprezentantów Polski w Gniewinie. Wszystkie oczy zwrócone na LAMO!

01.07.2015  
W Gniewinie wystartowała druga już edycja Letniej Akademii Młodych Orłów. Pierwsze dwa turnusy młodych adeptów piłki nożnej z rocznika 2003 i 2002 potrwają 15 dni. Na 12 lipca przewidziany jest trzeci turnus tylko, że… zjawią się na nim dziewczynki. – Chcemy młodym zawodnikom przyjrzeć się bliżej i ocenić na jakim poziomie są najmłodsze roczniki. Zależy nam na tym, by przygotować ich do przyszłych młodzieżowych reprezentacji Polski – mówi Bartłomiej Zalewski, trener młodzieżowych reprezentacji Polski.


Zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów rozpoczęło się w niedzielę. Bierze w nim udział 80 zawodników z rocznika 2003. Pierwszego dnia turnusu młodzi adepci futbolu przeszli testy sprawnościowe. Odbyli już także trening na plaży, a w poniedziałek spotkali się z piłkarzami Lecha Poznań i reprezentacji Polski: Karolem Linettym, Tomaszem Kędziorą i Marcinem Kamińskim.We wtorek na uczestników LAMO czekały kolejne atrakcje. Mieli wycieczkę statkiem, a także wyjście na kręgle. W środę obejrzą zaś na żywo sparing mistrza Polski z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Początek meczu Lecha o godzinie 17:00.Głównym założeniem Letniej Akademii Młodych Orłów jest zapraszanie młodych adeptów piłki nożnej na obozy sportowe i wyłonienie tych najlepszych, by powoływać ich do młodzieżowych reprezentacji narodowych.

W zeszłym roku na obozach wraz z młodymi piłkarzami czas spędzili trenerzy czterech młodzieżowych reprezentacji Polski. Każdy z nich miał pod swoją opieką 20-osobową grupę. Warto również wspomnieć, że bramkarzami opiekowali się Józef Młynarczyk i Andrzej Dawidziuk.

W tej edycji LAMO odbędzie się także obóz treningowy dziewczynek. 

Czym jest Letnia Akademia Młodych Orłów? Sprawdźcie reportaż z zeszłego roku!Sprawdźcie też najnowsze zdjęcia z obozu treningowego LAMO, który rozpoczął się w zeszłą niedzielę. Galerię z Gniewina znaleźć można TUTAJ.


Zobacz również

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.