MOBILNA AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

Podsumowanie lutego w Świętokrzyskim rozwiń

W drugim miesiącu 2019 r. trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów zrealizowali 10 szkoleń na terenie województwa świętokrzyskiego oraz przebywali dwa dni na obserwacji Zimowej Akademii Młodych Orłów w Bydgoszczy. Dodając do tego jeszcze dwie obserwacje zmagań turniejowych na terenie województwa świętokrzyskiego można stwierdzić, że Mobilne AMO ...nie zatrzymywało się ;-)

W lutym przeprowadzono szkolenia w Małogoszczu, Kazimierzy Wielkiej, Starachowicach, Ćmielowie, Dwikozach, Chęcinach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku-Zdroju, Osieku i Stadnickiej Woli. W czasie 10 spotkań przeszkolono łącznie 91 trenerów i nauczycieli, a największą frekwencję (17 uczestników) zanotowano w Chęcinach.

Podczas treningów i gier selekcyjnych wzięło udział łącznie 287 zawodników i zawodniczek, z czego 139 stanowiła grupa U-11, a 148 młodych zawodników to kategoria U-13. Jak co miesiąc jedno ze szkoleń przeprowadzono na dziewczynach (Ostrowiec Świętokrzyski).

Zdecydowaną większość treningów i gier selekcyjnych przeprowadzono w halach, ale jedno spotkanie przeprowadzono na świeżym powietrzu. Przy minusowej temperaturze, na sztucznym boisku odbył się trening oraz gra selekcyjna U-13 w Małogoszczu.

Marzec zapowiada się równie pracowicie jak miniony miesiąc, a trenerzy (i zawodnicy!) nie mogą się już doczekać zielonych boisk i zajęć odbywających się na dworze.

Przez Mobilne AMO do Kadry Województwa rozwiń

W dniu 17 lutego (niedziela) na obiektach Korony Kielce odbyła się konsultacja szkoleniowa Reprezentacji woj. świętokrzyskiego z rocznika 2007 (kategoria młodzik młodszy). W jednodniowym spotkaniu, w czasie którego zawodnicy odbyli trening oraz grę wewnętrzną wzięło udział 18 zawodników z 8 klubów naszego województwa (Korona Kielce, KSZO Ostrowiec, Juventa Starachowice, Football Academy Jędrzejów, Wierna Małogoszcz, Pogoń Staszów, Baszta Rytwiany, ŁKS Łopuszno).

Spośród 18 zawodników powołanych na konsultacje, aż 15 z nich brało udział w treningach i grach selekcyjnych Mobilnej Akademii Młodych Orłów! Zawodnicy ci podczas szkoleń Mobilnej AMO zaprezentowali umiejętności na właściwym poziomie, dzięki czemu otrzymali powołania na konsultacje Kadry ŚZPN. Kilku z nich otrzyma powołania na kolejne konsultacje oraz mecze mistrzowskie.

Trenerzy Mobilnej AMO na ZAMO w Bydgoszczy rozwiń

W dniach 6-7 lutego trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów w woj. świętokrzyskim przebywali na ZAMO w Bydgoszczy, gdzie przyglądali się najbardziej utalentowanym zawodnikom w Polsce z kategorii U-13 (rocznik 2006).

Podczas dwóch dni pobytu na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz trenerzy oprócz obserwacji treningów wzięli udział także w szkoleniach teoretycznych związanych z obserwacją, skautingiem i monitorowaniem najbardziej utalentowanych jednostek. Szkolenia i wykłady teoretyczne prowadzone były przez trenera Reprezentacji Polski U-16 Marcina Dornę oraz trenera przygotowania mentalnego - Panią Annę Ussorowską. Na panelach dyskusyjnych trenerzy mieli również możliwość porozmawiać ze Skautami PZPN - Pawłem Wypijem i Ryszardem Robakiewiczem.

Pomimo tylko dwóch dni spędzonych na ZAMO trenerzy wrócili do swoich obowiązków zmotywowani i gotowi do dalszej pracy w Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Grupy

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.

Sztab szkoleniowy

II trener
Seweryn Sosień