MOBILNE AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

Maj z Mobilną AMO w Świętokrzyskim! rozwiń

Za nami już drugi miesiąc funkcjonowania Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie świętokrzyskim. Mobilna AMO swoje działania na terenie Świętokrzyskiego w maju rozpoczęła w Klimontowie, a miesiąc zakończyła szkoleniem w Małogoszczu. Łącznie przeprowadzono dziewięć szkoleń.

Warto podkreślić, że w maju trenerzy w 90% odwiedzili miejscowości, których liczba mieszkańców nie przekraczała 5 tysięcy. Wyjątkiem od tej reguły była jedynie Włoszczowa.

Trenerzy Mobilnej AMO - Paweł Rybiński i Seweryn Sosień - w ciągu minionego miesiąca mieli możliwość przyjrzeć się 280 zawodnikom i zawodniczkom naszego województwa w kategorii orlik i młodzik. Równo 140 zawodników wzięło udział w treningach pokazowych, natomiast wszyscy (280) zawodnicy brali udział w grach selekcyjnych.

W maju podczas wykładów prowadzonych przez trenerów Mobilnego AMO uczestniczyło 95 trenerów oraz nauczycieli wychowania-fizycznego. Oprócz dużej liczby szkoleniowców w wykładach oraz treningach pokazowych często uczestniczyli rodzice młodych zawodników. Średnia ilość uczestników przypadająca na jedno szkolenie w maju wynosiła 10,5.

Ponownie warto podkreślić, że w każdej miejscowości, którą odwiedziło Mobilne AMO, trenerzy spotkali się z życzliwością i bardzo miłym przyjęciem. Świadczy to o profesjonalnym podejściu trenerów uczestniczących w szkoleniach, a w szczególności osób pomagających w organizacji wykładów i praktycznego pokazu treningu.

Trenerzy Paweł Rybiński i Seweryn Sosień już rozpoczęli swoje działania w czerwcu. W ostatnim miesiącu przed wakacjami szkoleniowcy odwiedzą dwanaście miejscowości!

Podsumowanie kwietnia... rozwiń

Czas na podsumowanie pierwszego pełnego miesiąca działalności Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie świętokrzyskim. Mobilna AMO swoje działania na terenie Świętokrzyskiego rozpoczęła 5 kwietnia we Włoszczowie, a miesiąc zakończyła szkoleniem w Chmielniku. Łącznie przeprowadzono jedenaście szkoleń.

Trenerzy Mobilnej AMO - Paweł Rybiński i Seweryn Sosień - w ciągu minionego miesiąca mieli możliwość przyjrzeć się z bliska 339 zawodnikom i zawodniczkom naszego województwa w kategorii orlik i młodzik. 171 zawodników wzięło udział w treningach pokazowych, natomiast wszyscy zawodnicy brali udział w grach selekcyjnych.

W kwietniu podczas wykładów prowadzonych przez trenerów Mobilnego AMO uczestniczyło 144 trenerów oraz nauczycieli wychowania-fizycznego. Oprócz dużej liczby szkoleniowców w wykładach oraz treningach pokazowych często uczestniczyli rodzice młodych zawodników.

Warto podkreślić, że w każdej miejscowości, którą odwiedziło Mobilne AMO, trenerzy spotkali się z życzliwością i bardzo miłym przyjęciem. Świadczy to o profesjonalnym podejściu trenerów uczestniczących w szkoleniach, a w szczególności osób pomagających w organizacji wykładów i praktycznego pokazu treningu.

Trenerzy Paweł Rybiński i Seweryn Sosień liczą na kontynuowanie dobrych relacji z klubami i szkołami w maju, w którym rozpoczną działania 8 maja w Klimontowie.

Pierwsze szkolenia za nami... rozwiń

Mobilna Akademia Młodych Orłów w województwie świętokrzyskim zakończyła pierwszy tydzień szkoleń. Tydzień co prawda niepełny, bo ze względu na Święta Wielkanocne rozpoczął się dopiero we środę, ale pomimo tego Mobilne AMO przeprowadziło dwa szkolenia: we Włoszczowie i w Pińczowie.

W czasie dwóch spotkań, trenerzy Mobilnej AMO przeprowadzili wykłady teoretyczne nt. szkolenia piłkarskiego w Polsce, przeprowadzili treningi pokazowe na grupach dzieci w kategorii orlik oraz nadzorowali gry selekcyjne orlików i młodzików.
W szkoleniach udział w sumie wzięło 34 trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego oraz duża grupa rodziców młodych zawodników. Ze względu na niewielkie miejscowości w jakich odbyły się szkolenia, liczba szkoleniowców wydaje się być zadowalająca.

- Dziękujemy wszystkim za przybycie, a w szczególności trenerom, którzy pomogli nam zorganizować zawodników do treningów pokazowych. Postawa i zaangażowanie młodych piłkarzy w czasie zajęć zasługują na słowa uznania. Liczę, że frekwencja na szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów będzie wzrastała z upływem czasu, choć w minionym tygodniu i tak była ona wysoka - podsumował pierwszy tydzień szkoleń Paweł Rybiński, I trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Seweryn Sosień
wyślij wiadomość
I trener
Paweł Rybiński
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.