MOBILNE AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

We Włoszczowie z dziewczynami! rozwiń

W dniu 4 października (czwartek) trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów odwiedzili Włoszczowę. W związku z dużą potrzebą lepszej selekcji dziewcząt w kategorii U-12/U-13 we Włoszczowie przeprowadzono trening i grę selekcyjną, w których wzięły udział wyłącznie dziewczyny.
Trenerzy Mobilnego AMO mieli do dyspozycji szesnaście zawodniczek, które w większości na co dzień trenują w barwach klubu UKS Hetmanki Włoszczowa, ale znalazły się także dziewczęta m.in. ze SP w Chlewicach, SP w Łopusznie i SP w Krasocinie. Dziewczyny zaprezentowały się na boisku przyzwoicie realizując czwarty już temat szkolenia Mobilnego AMO: Rozwój kreatywności i inteligencji piłkarskiej.
Począwszy od szkolenia we Włoszczowie trenerzy Mobilnego AMO raz w miesiącu będą prowadzili zajęcia, które będą przeznaczone wyłącznie dla dziewcząt w kategorii wiekowej młodziczek.

Ostatnie szkolenia w miesiącu - kierunek Kielce! rozwiń

Serdecznie informujemy, że począwszy od miesiąca października każde ostatnie szkolenie w miesiącu odbywać się będzie - w miarę możliwości - w Kielcach, w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.
Ze względu na duże zainteresowanie i wysoką frekwencje w czasie wrześniowego szkolenia, które miało miejsce w siedzibie ŚZPN w Kielcach ( 40 trenerów podczas treningu pokazowego!)oraz dzięki współpracy z władzami związku i trenerem koordynatorem grup młodzieżowych Korony Kielce - Marcinem Gawronem, trenerzy Mobilnego AMO podjęli decyzję o regularnym prowadzeniu szkoleń w stolicy województwa świętokrzyskiego.
Ostatnie szkolenie w danym miesiącu stwarza także możliwość uczestniczenia w wykładzie i treningu pokazowym Mobilnej Akademii Młodych Orłów wszystkim trenerom z województwa świętokrzyskiego, którzy z różnych względów nie będą mieli możliwości pojawienia się na szkoleniach w swoich powiatach.
Serdecznie zapraszamy i liczymy na wysoką frekwencje!

"Piłka Świętokrzyska" o Nas! rozwiń

W ostatnim wydaniu czasopisma "Piłka Świętokrzyska" Nr 3/2018(67) ukazał się artykuł o Świętokrzyskiej Mobilnej AMO. Zachęcamy do lektury.

Mobilna Akademia Młodych Orłów to innowacyjny projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, który wystartował w naszym kraju z początkiem kwietnia br. We wszystkich województwach, w wyniku przeprowadzonej rekrutacji, PZPN zatrudnił po dwóch trenerów, którzy mają za zadanie przeprowadzić 120 (!) szkoleń w ciągu roku (z wyłączeniem okresu wakacyjnego) w każdym województwie! W Świętokrzyskim osobami odpowiedzialnymi za Mobilne AMO są: Paweł Rybiński – trener koordynator oraz Seweryn Sosień – II trener.
Do tej pory wszelkiego rodzaju szkolenia, konferencje czy kursy odbywały się zwykle w miastach wojewódzkich lub dużych ośrodkach, przy których funkcjonowały prężnie działające kluby sportowe lub akademie. Trenerzy, a przede wszystkim utalentowana młodzież, z obszarów wiejskich lub mniejszych miejscowości nie zawsze mogła wziąć udział w takich wydarzeniach. Celem Mobilnej AMO jest dotarcie do wszystkich powiatów
w Polsce, by żaden utalentowany zawodnik lub zawodniczka nie umknęli uwadze trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, a trenerzy mieli możliwość kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji bez wyjeżdżania z miejsc,
w których na co dzień pracują! Ze strony edukacyjnej szkolenia prowadzone przez trenerów Mobilnej AMO skierowane są do trenerów, nauczycieli wychowania – fizycznego, animatorów sportu oraz rodziców/opiekunów młodych zawodników oraz wszystkich pasjonatów piłki nożnej. Trenerzy Mobilnej AMO w czasie szkoleń mają za zadanie dostarczyć uczestnikom szkolenia praktycznych uwag do efektywnej pracy szkoleniowej, a także podnieść poziom wiedzy i świadomości ludzi pracujących z dziećmi w naszym kraju. Oprócz części teoretycznej trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów podczas każdej wizyty przeprowadzają praktyczny pokaz treningu dzieci
z kategorii orlik lub młodzik. Praktyczny pokaz treningu skierowany jest przede wszystkim do trenerów i nauczycieli, by pokazać w jaki sposób pracować
z dziećmi, by te podnosiły swoje umiejętności piłkarskie na wyższy poziom.
Trenerzy Mobilnej AMO oprócz przeprowadzenia szkoleń są odpowiedzialni za jego organizacje. Ich zadaniem jest rezerwacja boiska lub hali, zorganizowanie sali wykładowej do przeprowadzenia wykładu i przede wszystkim stworzenie dwóch 16 osobowych grup dzieci (16 orlików oraz 16 młodzików) do treningu oraz gry selekcyjnej podczas każdego szkolenia. W treningu pokazowym oraz grach selekcyjnych biorą udział zawodnicy i zawodniczki z kilku klubów danego powiatu, na terenie którego odbywa się szkolenie, ale także dzieci niezrzeszone w klubach piłkarskich. Trenerzy Mobilnej AMO maja zadanie dotrzeć także do szkół podstawowych i szkółek piłkarskich, w których często można spotkać piłkarski „diamencik”. Dzięki współpracy trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów z trenerami i nauczycielami wychowania – fizycznego udaje się dotrzeć do utalentowanych zawodników, o których istnieniu często nie zdajemy sobie sprawy. Najbardziej utalentowani zawodnicy trafiają do systemu skautingowego Polskiego Związku Piłki Nożnej i są monitorowani przez trenerów pracujących w PZPN. Wyróżniający się młodzi piłkarze i piłkarki są również polecani trenerom kadr wojewódzkich
i sprawdzani przez nich w czasie konsultacji szkoleniowych. Duet trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów został wyposażony przez Polski Związek Piłki Nożnej w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć teoretycznych (projektor, ekran, komputer, itp.) oraz praktycznych (kompletny sprzęt treningowy), a także samochód, którym trenerzy poruszają się po terenie Świętokrzyskiego.
Na terenie województwa świętokrzyskiego trenerzy Rybiński i Sosień cykl szkoleń rozpoczęli 5 kwietnia we Włoszczowie. W pierwszym miesiącu funkcjonowania projektu w Świętokrzyskim na wykładach pojawiło się 144 trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego. Średnio na każdym wykładzie w jedenastu odwiedzonych w kwietniu powiatach szkoliło się 13 trenerów. Szkoleniami prowadzonymi przez trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów coraz bardziej zainteresowani wydają się być rodzice młodych zawodników, którzy także szukają inspiracji i drogi, by rozwijać i wychować swoją pociechę na profesjonalnego sportowca. Podczas treningów pokazowych i gier selekcyjnych w kwietniu trenerzy Rybiński i Sosień zobaczyli 352 zawodników (również zawodniczki) z całego województwa. 176 zawodników z kategorii orlik (rocznik 2007/2008) brało udział w treningu pokazowym, którego tematem było: Doskonalenie gry 1x1. Wszyscy zawodnicy natomiast rozegrali gry selekcyjne, którym oprócz trenerów Mobilnego AMO, przyglądali się trenerzy uczestniczący w szkoleniu teoretycznym. Najbardziej utalentowani zawodnicy biorący udział w grach selekcyjnych otrzymają zaproszenie na kolejne treningi, kiedy Mobilna AMO powróci do ich powiatu.
Trenerzy Paweł Rybiński i Seweryn Sosień podkreślają, że współpraca
z trenerami lokalnych klubów układa się dobrze i liczą na to, że taki stan rzeczy utrzyma się przez kolejne miesiące. Harmonogram szkoleń na dany miesiąc zawsze można znaleźć na stronie www.laczynaspilka.pl oraz www.szpnkielce.pl na początku każdego miesiąca.

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Seweryn Sosień
wyślij wiadomość
I trener
Paweł Rybiński
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.