MOBILNA AMO - ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aktualności

"Piłka nożna bez dyskryminacji" zakończona! rozwiń

Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów w woj. świętokrzyskim zakończyli cykl szkoleń o tematyce "Piłka nożna bez dyskryminacji". Tematem treningu pokazowego dla trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego realizowanego podczas szkoleń było: "Doskonalenie działań indywidualnych w obronie i współpraca w dwójkach".

Uczestnicy szkoleń bardzo chwalili podjęcie problemu i rozmowy nt. dyskryminacji w życiu codziennym, Jak się okazuje wielu trenerów czy nauczycieli na co dzień spotyka się w swojej pracy z omawianym problemem. W czasie wykładów teoretycznych aktywność ze strony słuchaczy była zdecydowanie większa, aniżeli przy innych tematach. Pomimo stosunkowo niskiej średniej frekwencji podczas szkoleń związanych z dyskryminacją większość trenerów czy nauczycieli była bardzo aktywna, a temat został dobrze przyjęty przez słuchaczy. W części praktycznej trenerzy Mobilnego AMO przeprowadzili jedną z aktywności związaną z budowaniem podłoża pod współpracę w zespole, która miała również za zadanie zadziałać profilaktycznie na ewentualne pojawianie się zachowań dyskryminacyjnych w drużynach. Każdy z uczestników szkoleń otrzymał zestaw materiałów edukacyjnych : "Jak pracować z zawodnikami nad przeciwdziałaniem dyskryminacji".

Mobilne AMO z trenerem Marcinem Dorną rozwiń

W Jędrzejowie odbyły się warsztaty trenerskie, które poprowadził obecny selekcjoner Reprezentacji Polski U-16 – Marcin Dorna. W szkoleniu wzięło udział 30 trenerów z terenu całego województwa, którzy przybyli do Jędrzejowa na specjalne zaproszenie trenerów Mobilnego AMO w woj. świętokrzyskim. Uczestnikami szkolenia byli przede wszystkim trenerzy, którzy angażują się oraz pomagają w organizacji szkoleń Mobilnego AMO w Świętokrzyskim. Tematem warsztatów było: „Doskonalenie gry obronnej w działaniach indywidualnych i grupowych. Obrona wysoka”.

Wydarzenie było częścią projektu Asystent Trenera Coaching+, który jest realizowany przez specjalistyczne czasopismo dla trenerów piłki nożnej „Asystent Trenera”. Przyjazd do Jędrzejowa tak znanego trenera był możliwy dzięki współpracy trenera Mobilnej Akademii Młodych Orłów – Pawła Rybińskiego z redakcją czasopisma „Asystent Trenera”. Dzięki takim szkoleniom trenerzy z niewielkich klubów czy szkółek piłkarskich mają możliwość wymiany poglądów, spostrzeżeń, a także indywidualnych rozmów z prelegentami takich wydarzeń. W czasie wielkich konferencji szkoleniowych jest to po prostu niemożliwe. Uczestnicy warsztatów bardzo wysoko ocenili przygotowanie merytoryczne trenera Marcina Dorny i wyrazili chęć uczestniczenia w takich spotkaniach zdecydowanie częściej. Na pewno Jędrzejów jeszcze w tym roku odwiedzi polski trener z pierwszych stron gazet!

Finał Wojewódzki ZPNS o Puchar Tymbarku rozwiń

W dniach 28-29 marca br. trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów obserwowali zmagania zawodników i zawodniczek w Finale Województwa świętokrzyskiego Turnieju "Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku", który odbywał się w Nowinach.

Poziom drużyn i zawodników występujących w turnieju był bardzo zróżnicowany. W rozgrywkach wzięło udział wielu zawodników i zawodniczek, którzy prezentowali swoje umiejętności podczas szkoleń Mobilnego AMO. Wiele takich jednostek potwierdziło swoje wysokie umiejętności zaprezentowane wcześniej na treningach i grach selekcyjnych w różnych regionach woj. świętokrzyskiego.

Turniej był dla trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów świetnym poligonem obserwacyjnym, a dzięki rozgrywkom potwierdziło się, że praca Mobilnego AMO ma sens i przynosi wymierne efekty.

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Paweł Rybiński
wyślij wiadomość
II trener
Seweryn Sosień
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.