MOBILNE AMO - PODLASKIE

Aktualności

Obserwacje spotkań Drużyn Rperezentacji Województwa Podlaskiego rozwiń

We wtorek 25.09 udaliśmy się na obserwację do Piątnicy gdzie odbyła się I kolejka Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski U14, rywalem dziewcząt z Podlaskiego ZPN była drużyna z Warmii i Mazur.

Mecz był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele sytuacji bramkowych, oraz pojedynków jeden na jeden. W pierwszej połowie to dziewczyny z Podlaskiego ZPN prowadziły grę i próbowały różnych rozwiązań ataku na bramkę przeciwniczek. Ukoronowaniem jednej z nich była bramka Mileny Radulskiej w 24 minucie, która wykończyła składna akcję całego zespołu. Mimo jeszcze kilku okazji w tej części meczu, wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to odważne ataki przyjezdnych, skutecznie odpierane przez Podlasianki, które nie chcąc być dłużne co rusz wyprowadzały groźne kontrataki. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miała Hania Tupalska, gdy znalazła się w sytuacji 1 na 1 z bramkarką gości, jednak nie potrafiła skierować futbolówki do bramki. Niewykorzystana sytuacja szybko mogła się zemścić, ale przeciwniczki oddając strzał na pusta bramkę, trafiły w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze, mówi Staropolskie przysłowie… na 3 minuty przed końcem meczu, przeciwniczkom udało się doprowadzić do wyrównania.
Mimo, iż dziewczyny z podlaskiego były bardzo blisko wygranej, należy się cieszyć z remisu wywalczonego w meczu przeciwko bardzo wymagającemu rywalowi.W czwartek 20.09.2018 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku rozegrany został mecz chłopców z rocznika 2006.
Po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu reprezentacja naszego województwa wywalczyła 1 pkt w walce o Puchar im. Kazimierza Górskiego z mocna drużyna woj. Warmińsko-Mazurskiego Trenerzy Rafał Grzyb, Krzysztof Zalewski i Dariusz Koncewicz mogą odczuwać lekki niedosyt, gdyż przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o 3 pkt. Jednak nie wynik jest najważniejszy a gra, a ta wyglądała naprawdę bardzo przyzwoicie. Oby tak dalej !!!

Mobilna Akademia Młodych Orłów ponownie ruszyła w teren! rozwiń

Po wakacyjnej przerwie trenerzy Mobilnego AMO ponownie rozpoczęli swoją działalność w województwie podlaskim. Odwiedziliśmy Wysokie Mazowieckie, Suwałki, Bielsk Podlaski, Piątnicę, Stawiski, Augustów, Raczki oraz Czarną Białostocką. Cieszy przede wszystkim duża aktywność ze strony trenerów, którzy bardzo chętnie witają nas na swoich obiektach. Młodzi zawodnicy biorący udział w treningach z wielką radością przywitali nas na kolejnym treningu. Do naszych notesów trafiło następnych czterech zawodników oraz jedna zawodniczka. W sumie po pierwszych trzech tygodniach obejrzeliśmy ponad 200 młodych adeptów piłki nożnej. Dziękujemy wszystkim trenerom za chęć współpracy, za obecność na szkoleniach jak również za to, że dbacie o swój rozwój i swoich zawodników.
Zachęcamy do współpracy. Jeżeli chcielibyście zorganizować szkolenie w swojej miejscowości lub zaangażować swoich zawodników w trening pokazowy i grę selekcyjną prosimy o kontakt. We wrześniu odwiedzimy jeszcze Siemiatycze, Sejny oraz Białystok. Szczegółowy terminarz znajduje się w zakładce "plan zajęć".

KONIEC WAKACJI - KOLEJNY SEZON PRZED NAMI !!! rozwiń

Wakacje i przygotowania do nowego sezonu to już historia. Zanim przedstawimy plan pracy na najbliższy miesiąc , podsumujmy okres wakacyjny. Głównym celem trenerów Mobilnych AMO w całym kraju były obserwacje przeprowadzone podczas zgrupowań, obozów dochodzeniowych, meczy kontrolnych różnych klubów oraz konsultacji kadr wojewódzkich. Od 17 lipca do końca sierpnia przyglądaliśmy się pracy trenerów i zawodników z roczników 2005-2009. Pierwszymi zgrupowaniami, w których uczestniczyliśmy były Letnie Akademie Młodych Orłów. Zorganizowane zostały one na wspaniałych obiektach piłkarskich w Gniewinie. Osobno odwiedziliśmy dwa turnusy, aby móc przyjrzeć się wyróżniającym zawodnikom z całej Polski. Trener Michał Klimowicz w dniach 17-19 lipca miał okazję poznać sztab trenerski zajmujący się rocznikiem 2005 z Trenerem Marcinem Dorną na czele. Tydzień później Trener Mirosław Dymek "zaliczył staż" u trenera Bartłomieja Zalewskiego odpowiedzialnego za chłopców urodzonych w 2006 roku. Podczas kilkudniowego pobytu dokładnie poznaliśmy zasady panujące na LAMO. Obserwowaliśmy treningi, wewnętrzne turnieje, uczestniczyliśmy w szkoleniach, braliśmy udział w dyskusjach i wspólnie ocenialiśmy zawodników. To właśnie ocena młodych piłkarzy była głównym tematem naszej wizyty. W porozumieniu z Trenerami pracującymi przy młodzieżowych kadrach Polski sprecyzowaliśmy aspekty, na których będziemy opierać się podczas wizyt w naszym województwie. Niewątpliwie przyczyni się to do wyłonienia zawodników, którzy mogliby reprezentować nasz region w czasie kolejnych zgrupowań. W tym roku z woj. podlaskiego zaproszono po 5 chłopców z rocznika 2005 i 2006. Wierzymy ,że z każdym kolejnym rokiem liczba ta będzie rosła. Zgodnie uważamy ,że powołanie na LAMO młodego adepta futbolu jest czymś wyjątkowym. Prócz wielkiego wyróżnienia chłopcy mają okazje trenować pod okiem najlepszych trenerów i w gronie najzdolniejszych rówieśników. Wspaniałe doświadczenie i motywacja do dalszego rozwoju. Każdy może otrzymać taką szansę, zatem...DO DZIEŁA !!!

Pierwszego dnia Sierpnia rozpoczęliśmy hospitacje na "własnym podwórku". W trakcie zgrupowań odwiedzaliśmy zespoły stacjonujące w różnych częściach naszego województwa. Można było nas spotkać w : Mielniku, Wólce Nadbużnej, Wasilkowie, Zambrowie, Supraślu, Sokółce i w Białymstoku. Prócz typowych obozów piłkarskich pojawiliśmy się również na konsultacjach kadry województwa dziewcząt 2005-2007 i chłopców 2006. Byliśmy obecni w trakcie rozgrywania gier kontrolnych i obozów dochodzeniowych. Wszędzie dało się zauważyć, że drużyny mają świadomość zbliżających się rozgrywek ligowych. Każdy trener i zawodnik chciał wykorzystać ten okres na jak najlepszą pracę. Wszystkim życzymy powodzenia !!!

W ostatnim tygodniu Sierpnia udaliśmy się do siedziby PZPN w Warszawie. Głównym tematem dwudniowego spotkania było podsumowanie czasu letniego i organizacja pracy w nadchodzącym sezonie. Wszyscy obecni trenerzy z poszczególnych województw brali czynny udział w szkoleniach dotyczących dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży oraz zdrowego odżywiania młodych sportowców. Informujemy, iż w niedalekiej przyszłości będziemy dzielić się zdobytą wiedzą z uczestnikami szkoleń Mobilnej AMO.
W najbliższy wtorek tj. 04/09/2018 wracamy z naszymi wizytami po przerwie wakacyjnej. Rozpoczynamy w Wysokim Mazowiecku o g. 16:00. Dokładny harmonogram szkoleń Mobilnej AMO w woj. podlaskim można znaleźć na stronie laczynaspilka.pl -zakładka akademia juniora- mobilne AMO. Zapraszamy serdecznie wszystkich trenerów, nauczycieli, rodziców i pasjonatów piłki nożnej !!!
Do zobaczenia !!!

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Michał Klimowicz
wyślij wiadomość
I trener
Mirosław Dymek
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.