MOBILNE AMO - OPOLSKIE

Aktualności

Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów depeszują z Gniewina rozwiń

Opolscy trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów Andrzej Konwiński i Wojciech Morka uczestniczą w obozie piłkarskim PZPN, zorganizowanym dla najlepszych w kraju zawodników rocznika 2005. Ta edycja Letniej Akademii Młodych Orłów odbywa się w Gniewinie, w dniach 15-21 lipca.

– Celem naszego szkoleniowego zgrupowania jest poznanie kryteriów i sposobu selekcji młodych piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych Polski oraz zasad funkcjonowania obozów LAMO i ZAMO (Zimowa Akademia Młodych Orłów). Nasze zadanie, to prowadzenie obserwacji zawodników w trakcie treningów oraz podczas turnieju piłkarskiego. W praktyce zapoznaliśmy się także z testami sprawności ogólnej, którym poddani byli wszyscy uczestnicy powołani na zgrupowanie – relacjinuje trener Andrzej Konwiński.

W każdym turnusie LAMO uczestniczy 80 najzdolniejszych zawodników rocznika 2005 i 2006 (dziewczęta i chłopcy), a zajęcia treningowe na wszystkich zgrupowaniach prowadzą trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Aktualnie kierownikiem II turnusu jest trener Marcin Dorna, szkoleniowiec kadry Polski U-15.

Wśród powołanych znaleźli się czterej reprezentanci województwa opolskiego, wszyscy z Odry Opole: Wiktor Andruszko, Adam Wójcik, Daniel Justin i Jakub Piechota

Waldemar Sobota na szkoleniu Mobilnego AMO! rozwiń

W dniu 5 czerwca w Krasiejowie (powiat opolski) Mobilna Akademia Młodych Orłów gościła na stadionie miejscowego KS Krasiejów.


Wśród 13 uczestników szkolenia swoją obecnością zaszczycił nas specjalny gość - Waldemar Sobota.


Aktualny zawodnik FC St. Pauli, mistrz Polski z sezonu 2011/2012 oraz były już reprezentant Polski stał się jednym z czynnych uczestników szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów, która przeprowadzała szkolenie na temat najważniejszych filarów szkolenia dzieci i młodzieży.


Nie jest tajemnicą, że Waldemar łączy zawodowe granie na zapleczu Bundesligi z przygotowywaniem się do funkcji Trenera.
Obecnie popularny "Sobol" jest w trakcie kursu UEFA A i jak sam mówi w każdej wolnej chwili poświęca czas na edukację i kształcenie się w swojej przyszłościowej roli.

Mobilne Orły ruszyły w trasę. Jest plon pierwszych spotkań rozwiń

Praszka, Branice oraz Głogówek, za nami pierwszy tydzień szkoleń dla trenerów w projekcie Mobilna Akademia Młodych Orłów.


W czasie trzech spotkań, trenerzy Mobilnej AMO przeprowadzili wykłady teoretyczne nt. szkolenia piłkarskiego w Polsce, przeprowadzili również treningi pokazowe oraz gry selekcyjne na grupach dzieci w kategorii orlik i młodzik.
W szkoleniach udział w sumie wzięło 45 trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego oraz duża grupa rodziców młodych zawodników.

Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i życzliwością osób, które uczestniczyły w zajęciach i pomagały nam w ich organizacji. Jesteśmy pod dużym wrażeniem pierwszych spotkań i mamy wrażenie, że entuzjazm, który nam towarzyszył wpisze się w stały trend.

Przypomnijmy, że piszemy o cyklu szkoleń dla trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, a także wszystkich osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie piłkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży. Każde spotkanie składa się z dwóch części: godzinnego wykładu dotyczącego filarów szkolenia oraz treningu pokazowego, który ściśle powiązany jest z częścią teoretyczną.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a w szczególności organizatorom, którzy pomogli nam zorganizować szkolenie, ale także trenerom, którzy przygotowali zawodników do treningu pokazowego. Postawa i zaangażowanie młodych piłkarzy w czasie zajęć zasługują na słowa uznania. Liczymy, że frekwencja na szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów będzie wzrastała z upływem czasu, choć w minionym tygodniu i tak była ona wysoka.
Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą wystąpić w roli wolontariuszy, ale także rodziców oraz zawodników, którzy w przyszłości chcieliby pracować w piłce dziecięcej.

Na mapie kolejnych wypraw „orlego szlaku” znajdują się: Rozmierka, Chróścina oraz Brzeg. Pełny harmonogram spotkań na kwiecień oraz kontakt do naszej trenerskiej dwójki dostępny jest na naszej związkowej stronie pilkaopolska.pl, ale także na stronie laczynaspilka.pl.

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Wojciech Morka
wyślij wiadomość
I trener
Andrzej Konwiński
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.