MOBILNA AMO - OPOLSKIE

Aktualności

Akademia Grassroots - bezpłatna konferencja o szkoleniu dzieci i młodzieży rozwiń

Polski Związek Piłki Nożnej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych piłkarskim szkoleniem dzieci i młodzieży do udziału w konferencjach z cyklu „Akademia Grassroots”. W województwie opolskim konferencja odbędzie się 2 grudnia 2019 roku w Opolu, na Hali Sportowej Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76.

Celem odbywającej się co roku „Akademii Grassroots” jest przybliżenie najnowszych trendów w szkoleniu młodych piłkarek i piłkarzy fachowcom pracującym z nimi na co dzień: trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Wśród prelegentów, którzy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie periodyzacja programu szkolenia. W programie sesji praktycznej są natomiast ćwiczenia kształtujące percepcję piłkarzy, trening bramkarski w grupach dziecięcych, a także zajęcia ukierunkowane na rozwój inteligencji zawodników z kategorii U-8 – U-13.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną ponadto informacje o realizowanych i planowanych projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej mających na celu podniesienie kwalifikacji trenerów oraz stałą poprawę szkolenia młodych zawodniczek i zawodników.

https://www.facebook.com/PilkaDlaWszystkich/videos/1150831508441140

W „Akademii Grassroots” mogą wziąć udział wszyscy chętni. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl. Szczegółową instrukcję tworzenia konta oraz zapisu na wybraną konferencję przedstawia poniższy film.

https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ

Uczestnictwo w konferencji gwarantuje trenerom zdobycie punktów niezbędnych do przedłużenia licencji. W zależności od jej rodzaju udział w "Akademii Grassroots" daje:

PZPN B - 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)
PZPN A - 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)
Grassroots D - 5 godzin/punktów
Grassroots C - 5 godzin/punktów
UEFA PRO - 0 godzin/punktów
UEFA Elite Youth A - 2 godziny/punkty
UEFA A - 2 godziny/punkty
UEFA Goalkeeper A - 0 godzin/punktów
UEFA B - 5 godzin/punktów
UEFA Futsal B - 0 godzin/punktów
Goalkeeper B - 0 godzin/punktów
Futsal C - 5 godzin/punktów
Edukator - 0 godzin/punktów

Więcej informacji na stronie Opolskiego ZPN

http://pilkaopolska.pl/kursokonferencja-akademia-grassroots-2019/

W Chróścinie rozpoczęliśmy temat numer 7! rozwiń

7 listopada w Chróścinie rozpoczęliśmy 7 temat szkoleń, w którym tematem przewodnim będzie "Edukacja i żywienie młodego sportowca". Po części teoretycznej Trenerzy Mobilnego AMO podczas zajęć praktycznych zaprezentują temat -„Nauczanie uderzenia piłki prostym podbiciem”.

Temat numer 7 będzie realizowany do końca stycznia 2020 r., a już dzisiaj zapraszamy na nie wszystkich trenerów, nauczycieli, instruktorów oraz wszystkich sympatyków piłki nożnej w tym rodziców młodych adeptów piłki nożnej, do których w głównej mierze skierowane jest wyżej wymienione szkolenie.

Pełny harmonogram szkoleń w województwie opolskim dostępny jest poniżej w naszym planie zajęć.

Zapisy na konferencje odbywają się wyłącznie poprzez portal PZPN24, gdzie każdy trener piłki nożnej powinien posiadać swoje konto.Do zobaczenia na szkoleniach!

Ruszyły rozgrywki XX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozwiń

7 października zakończyły się zapisy do tegorocznej –XX– edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki, w których w przeszłości grało ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych ruszyły właśnie po raz 20! Dziewczęta i chłopcy rozpoczęli rywalizację, która już po raz siódmy swój wielki finał będzie mieć na stadionie PGE Narodowy.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” od blisko 20 lat przyczynia się do popularyzacji futbolu wśród dzieci i młodzieży z całej Polski. W rozgrywkach co sezon biorą udział chłopcy i dziewczęta ze wszystkich zakątków kraju.

Aktualny harmonogram gier dostępny jest na oficjalnej stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl. Etapy gminny i powiatowy zakończą się 9 marca. Jego zwycięzcy wywalczą przepustki do finałów wojewódzkich rozgrywanych w dniach 18 marca – 26 kwietnia. Dla drużyn z najmłodszej kategorii będzie to ostatni etap Turnieju, natomiast wojewódzkie zwycięstwo w kategoriach U-10 oraz U-12 oznacza awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym już od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od trzech edycji Electrolux. Rozgrywki objęte są Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Przypominamy, że wszelkie kwestie organizacyjne dot. poszczególnych etapów możecie Państwo uzyskać u koordynatora wojewódzkiego – Pana Piotra Popiołka – p.popiolek@opolskizpn.pl – 534-530-003

Wszelkie problemy techniczne, prosimy kierować do Polskiego Związku Piłki Nożnej – turniej@pzpn.pl – 732 122 222.

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Andrzej Konwiński
wyślij wiadomość
II trener
Wojciech Morka
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.