MOBILNA AMO - OPOLSKIE

Aktualności

Mobilna AMO na spotkaniu z przedstawicielami zarządu OZPN! rozwiń

W środę 20 marca w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się zebranie przedstawicieli zarządu OZPN. Jednym z punktów zebrania było przedstawienie działalności Mobilnej Akademii Młodych Orłów w naszym województwie, które zaprezentowali Trenerzy odpowiadający za projekt w woj. opolskim.

Podczas prezentacji Trener Andrzej Konwiński przedstawił główne cele i spostrzeżenia z rocznej pracy na terenie naszego województwa, a także przybliżył potrzeby i problemy w codziennym funkcjonowaniu klubów piłkarskich, trenerów, instruktorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

Następnie Trener Wojciech Morka przedstawił liczby podsumowujące roczną pracę z działalności projektu, a także wyjaśnił dlaczego szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów, ze względu na swój zasięg i częstotliwość, są skutecznym sposobem monitoringu młodych zawodników w naszym województwie.

Pod koniec spotkania Trenerzy odpowiedzieli na pytania przedstawicieli zarządu OZPN oraz zachęcili wszystkich do pomocy w promowaniu projektu i aktywnego uczestnictwa w najbliższych szkoleniach.

Wracamy po feriach! rozwiń

Szanowni Szkoleniowcy,


Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów po feriach zapraszają na kolejne szkolenia pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej w Państwa powiecie!
Informujemy również, że od stycznia tego roku rozpoczęliśmy nowy cykl szkoleń z kolejnego, czwartego już przygotowanego specjalnie dla Państwa tematu naszego projektu.

Szkolenia standardowo będą zaczynały się od godzinnej prezentacji teoretycznej, następnie przewidziany jest trening pokazowy, który będzie ściśle powiązany z częścią wykładową.
Na samym końcu przeprowadzona będzie gra selekcyjna dla zawodników, którzy będą brali udział w treningu pokazowym.

Tematem wszystkich szkoleń w miesiącu luty dla całego województwa jest temat nr.4 - „Kreatywność”.
Podczas zajęć praktycznych skupimy się na "Rozwijaniu kreatywności i inteligencji piłkarskiej"

Przypominamy również, że warsztaty szkoleniowe są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział. Od listopada 2018 r., szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów są certyfikowane przez Polski Związek Piłki Nożnej!
Zapisy na konferencje odbywają się wyłącznie poprzez portal PZPN24, gdzie każdy trener piłki nożnej powinien posiadać swoje konto.


Ze sportowym pozdrowieniem:

PODSUMOWANIE MIJAJĄCEGO ROKU rozwiń

Dotarcie do trenerów i zawodników w całym województwie oraz dostarczenie im praktycznych wskazówek i materiałów szkoleniowych pomocnych w codzienniej, efektywnej pracy szkoleniowej to główny cel Mobilnej Akademii Młodych Orłów, która swoją działalność w województwie opolskim rozpoczęła z początkiem kwietnia tego roku.

Najnowsza inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej jest projektem długofalowym, a na oczekiwane rezultaty nie trzeba było długo czekać. Selekcja, szkolenie i ukierunkowanie wielu zawodników w szczególności tych z małych miejscowości mające na celu wdrożyć ich do sportu wyczynowego, stały monitoring tych najzdolniejszych i przekazywanie ich do trenerów Kadr Wojewódzkich podniosło z pewnością poziom doboru zawodników w naszym województwie do Kadr OZPN. Kształcenie trenerów oraz nauczycieli według Narodowego Modelu Gry, ukierunkowanie trenerów na dalszy rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji oraz zachęcanie nowych osób do uczestnictwa w kursach trenerskich zdaje egzamin w 100%.

Podczas mijającego roku przeprowadziliśmy 80 szkoleń, na każdym z nich spotykaliśmy się z miłym przyjęciem i dobrą organizacją osób związanych z pomocą w organizacji naszych warsztatów. W każdym miesiącu od kwietnia do listopada wyruszaliśmy w trasę 12 razy, w grudniu ze względu na święta przeprowadziliśmy 8 szkoleń. Ze względu na to, iż nasze województwo jest najmniejsze w Polsce i liczy tylko 12 powiatów, średnio w każdym powiecie jesteśmy raz w miesiącu. Do tej pory udało nam się odwiedzić każdy powiat minimum 5 razy. Naszym celem jest dotarcie do każdej gminy w województwie, na chwile obecną na 71 gmin w województwie opolskim dotarliśmy już do aż 49!

We wszystkich szkoleniach wzięło udział aż 1 139 uczestników! Oczywiście wielu z nich się powtarzało, gdy tylko zmienialiśmy temat szkolenia. W każdym powiecie mogliśmy zauważyć stały elektorat, który zjawiał się zawsze, gdy tylko przyjeżdżaliśmy z nowym tematem projektu.

Z całej liczby uczestników biorących udział w naszych szkoleniach aż 74% to trenerzy, nauczyciele, instruktorzy bądź przyszli trenerzy co łącznie daje w roku 2018 – aż 840 trenerów, średnio 10,5 trenerów przypadało na jedno szkolenie. Pozostałe 26% to rodzice, w całym roku na naszych warsztatach zjawiło się ich aż 299, co daje średnio na jedno szkolenie 3,7 rodziców. Średnia wszystkich uczestników szkolenia to 14,2 co na skalę naszego województwa jest niezłym wynikiem, ale mimo wszystko dalej dostrzegamy tutaj spore rezerwy.

Najwyższa frekwencja trenerów podczas jednego szkolenia miała miejsce w Namysłowie, gdzie gościliśmy aż 25 szkoleniowców, co ciekawe w samym powiecie namysłowskim jest zarejestrowanych najmniej trenerów – tylko 41. Najmniejsza frekwencja przytrafiła się w dniu zakończenia roku szkolnego – gościliśmy tylko dwóch trenerów.


Szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów, ze względu na swój zasięg i częstotliwość, są skutecznym sposobem monitoringu młodych zawodników w naszym województwie.

Podczas każdego szkolenia zapraszamy do treningu pokazowego oraz gry selekcyjnej zawodników bądź zawodniczki z danego regionu, gdzie odbywa się szkolenie. Na każde z nich zapraszanych jest minimum 16 zawodników z kategorii wiekowej U-11 (orlik) lub U-13 (młodzik). Dzięki temu prócz prezentacji treningu na miejscowych zawodnikach możemy obserwować młodych piłkarzy oraz oceniać ich potencjał. Najzdolniejszych rekrutujemy trenerom młodzieżowych Reprezentacji Polski oraz przekazujemy do Kadr Województwa Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy zawodnik otrzymuje ocenę od 1-10, z czego zawodnicy z oceną 3 są już pod naszą baczną obserwacją, zawodnicy z oceną 4 są powoływani na konsultacje Kadr Województwa, a zawodnicy z oceną 5 lub wyższą są powoływani na konsultacje Kadr OZPN oraz dodatkowo wpisywani są w System Skautingu Polskiego Związku Piłki Nożnej co w przyszłości może wiązać się z powołaniem na Letni lub Zimowy obóz Akademii Młodych Orłów.

W roku 2018 wpisaliśmy łącznie 12 zawodników do Systemu obserwacji i skautingu (ocena minimum 5). Ci zawodnicy bądź zawodniczki zostają pod obserwacją skautów PZPN oraz trenerów młodzieżowych Reprezentacji Polski. Dodatkowo pod koniec każdego miesiąca przesyłamy listę zawodników z oceną 4 lub wyższą do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz do trenera koordynatora Kadr Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Ci zawodnicy są bacznie obserwowani przez PZPN oraz są sprawdzani na konsultacjach Kadr OZPN przez trenerów poszczególnych kategorii wiekowej. Takich zawodników z oceną 4 lub wyższą w bazie danych w 2018 roku zapisaliśmy aż 101!

Od kwietnia tego roku mieliśmy przyjemność obserwować aż 1 326 zawodników lub zawodniczek w kategorii wiekowej U-11 oraz U-13!, co średnio daje 16,5 zawodników na jedno szkolenie. Część z nich oczywiście powtarza się, gdyż zawodnicy Ci brali udział w naszych szkoleniach kilkakrotnie.

Średnia ocena zawodników w kategorii U-11 w naszym województwie to 2,35
Średnia ocena zawodników w kategorii U-13 wynosi 2,47

Dzięki naszym wizytom, oprócz dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi trenerami, jesteśmy w stanie zapoznać się z problemami, jakie napotykają kluby sportowe w codziennym funkcjonowaniu. Poznajemy potrzeby klubów sportowych, działaczy, trenerów i nauczycieli WF.

Naszym zadaniem prócz kształcenia trenerów i selekcji młodych adeptów piłki nożnej jest inspirowanie działaczy sportowych, trenerów, instruktorów oraz wszystkich miłośników piłki nożnej napotykających problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować przede wszystkim organizatorom, którzy poświęcili swój prywatny czas aby zorganizować szkolenie w swojej miejscowości. Dziękujemy za miłe przyjęcia i za wzorową współpracę, którą bardzo cenimy i doceniamy.

Zachęcamy również wszystkich pozostałych do współpracy. Jesteśmy otwarci na nowe kontakty i chętnie odwiedzimy miejsca, w których nie dane było nam jeszcze przeprowadzać szkolenia.

W Nowym Roku życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności. Niech nie zabraknie również wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów i spełnianiu marzeń!


Do zobaczenia na szkoleniach w nowym roku!

Grupy

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.

Sztab szkoleniowy

II trener
Wojciech Morka