MOBILNE AMO - OPOLSKIE

Aktualności

Waldemar Sobota na szkoleniu Mobilnego AMO! rozwiń

W dniu 5 czerwca w Krasiejowie (powiat opolski) Mobilna Akademia Młodych Orłów gościła na stadionie miejscowego KS Krasiejów.


Wśród 13 uczestników szkolenia swoją obecnością zaszczycił nas specjalny gość - Waldemar Sobota.


Aktualny zawodnik FC St. Pauli, mistrz Polski z sezonu 2011/2012 oraz były już reprezentant Polski stał się jednym z czynnych uczestników szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów, która przeprowadzała szkolenie na temat najważniejszych filarów szkolenia dzieci i młodzieży.


Nie jest tajemnicą, że Waldemar łączy zawodowe granie na zapleczu Bundesligi z przygotowywaniem się do funkcji Trenera.
Obecnie popularny "Sobol" jest w trakcie kursu UEFA A i jak sam mówi w każdej wolnej chwili poświęca czas na edukację i kształcenie się w swojej przyszłościowej roli.

Mobilne Orły ruszyły w trasę. Jest plon pierwszych spotkań rozwiń

Praszka, Branice oraz Głogówek, za nami pierwszy tydzień szkoleń dla trenerów w projekcie Mobilna Akademia Młodych Orłów.


W czasie trzech spotkań, trenerzy Mobilnej AMO przeprowadzili wykłady teoretyczne nt. szkolenia piłkarskiego w Polsce, przeprowadzili również treningi pokazowe oraz gry selekcyjne na grupach dzieci w kategorii orlik i młodzik.
W szkoleniach udział w sumie wzięło 45 trenerów i nauczycieli wychowania-fizycznego oraz duża grupa rodziców młodych zawodników.

Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i życzliwością osób, które uczestniczyły w zajęciach i pomagały nam w ich organizacji. Jesteśmy pod dużym wrażeniem pierwszych spotkań i mamy wrażenie, że entuzjazm, który nam towarzyszył wpisze się w stały trend.

Przypomnijmy, że piszemy o cyklu szkoleń dla trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, a także wszystkich osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie piłkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży. Każde spotkanie składa się z dwóch części: godzinnego wykładu dotyczącego filarów szkolenia oraz treningu pokazowego, który ściśle powiązany jest z częścią teoretyczną.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a w szczególności organizatorom, którzy pomogli nam zorganizować szkolenie, ale także trenerom, którzy przygotowali zawodników do treningu pokazowego. Postawa i zaangażowanie młodych piłkarzy w czasie zajęć zasługują na słowa uznania. Liczymy, że frekwencja na szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów będzie wzrastała z upływem czasu, choć w minionym tygodniu i tak była ona wysoka.
Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą wystąpić w roli wolontariuszy, ale także rodziców oraz zawodników, którzy w przyszłości chcieliby pracować w piłce dziecięcej.

Na mapie kolejnych wypraw „orlego szlaku” znajdują się: Rozmierka, Chróścina oraz Brzeg. Pełny harmonogram spotkań na kwiecień oraz kontakt do naszej trenerskiej dwójki dostępny jest na naszej związkowej stronie pilkaopolska.pl, ale także na stronie laczynaspilka.pl.

Mobilna Akademia Młodych Orłów rozpoczyna działalność w woj. Opolskim! rozwiń

Szanowni Trenerzy, nauczyciele, animatorzy oraz wszyscy miłośnicy sportu!W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej mamy zaszczyt zaprosić Was na pierwsze oficjalne warsztaty szkoleniowe Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Projekt Mobilnego AMO rozpoczął swoją działalność w naszym województwie z dniem 1 marca, a z początkiem kwietnia będzie pojawiać się regularnie w Państwa powiatach przynajmniej raz w miesiącu w różnych wybranych przez nas miejscach.

Trenerzy odpowiedzialni za projekt w naszym województwie Andrzej Konwiński i Wojciech Morka prowadzić będą bezpłatne szkolenia dla wszystkich chętnych trenerów, nauczycieli i animatorów z zakresu treningu dzieci i młodzieży w kategorii orlik oraz młodzik w każdym powiecie województwa Opolskiego.
Zajęcia będą prowadzone trzy razy w tygodniu, a w ciągu miesiąca Trenerzy odwiedzą dwanaście powiatów naszego województwa. Po odwiedzeniu każdego powiatu pojawią się tam ponownie, gdzie przeprowadzą kolejne szkolenie, tym razem w innej gminie danego powiatu.

Do tej pory szkolenia odbywały się zazwyczaj w miastach wojewódzkich lub w dużych ośrodkach sportowych regionu. Tym razem warsztaty będą prowadzone w różnych - nawet najmniejszych - zakątkach województwa opolskiego. Naszym celem jest dotarcie do jak największej ilości odbiorców.

Szkolenie będzie składało się z trzech części, a każda z nich będzie trwała godzinę. Pierwszą częścią będzie wykład teoretyczny dotyczący priorytetów szkolenia w kategorii orlik i młodzik. Następnie przewidziany jest trening pokazowy ściśle powiązany z częścią teoretyczną z grupą 16 zawodników lub zawodniczek z danej kategorii wiekowej. Na koniec rozegrana zostanie gra selekcyjna, a w międzyczasie każdy z przybyłych trenerów otrzyma bezpłatne materiały szkoleniowe.

Trenerzy Andrzej Konwiński i Wojciech Morka liczą na współpracę z trenerami klubowymi z całego województwa. W tym miejscu serdecznie zachęcamy do współpracy lokalne samorządy, kluby oraz szkoły, które chciałyby zorganizować szkolenie na terenie swojej gminy. Wszelkich niezbędnych informacji udzielą trenerzy:

Andrzej Konwiński – 501 558 569 - andrzej.konwinski@pzpn.pl
Wojciech Morka – 501 558 560 - wojciech.morka@pzpn.pl

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Wojciech Morka
wyślij wiadomość
I trener
Andrzej Konwiński
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.