MOBILNE AMO - ŁÓDZKIE

Aktualności

Mobilne AMO gotowe do pracy rozwiń

Wakacje w pełni, jednak trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów nie próżnują. W lipcu odwiedzali organizowane w Łódzkiem obozy piłkarskie i układali plan pracy na wrzesień. W grafik na przyszły miesiąc wpisano już dwanaście powiatów, w których odbędą się szkolenia w ramach Mobilnego AMO.
Zajęcia zostaną wznowione 4 września w Piotrkowie Trybunalskim. Później Rafał Poznański i Sławomir Kraska odwiedzą powiaty: kutnowski, rawski, pabianicki, łowicki, zgierski, brzeziński, łaski, tomaszowski, skierniewicki, opoczyński i miasto Łódź. Wszędzie szkolenia będą się rozpoczynały o godz. 16, częścią teoretyczną w sali konferencyjnej, wykładowej bądź lekcyjnej. Na godz. 17 zaplanowano natomiast pierwsza część praktyczną. Będzie nią pokazowy trening z udziałem zawodników z kategorii wiekowej U-13. O godz. 18.30 rozpocznie się ostatnia część szkolenia, czyli gra selekcyjna U-10. Praktyczna część szkolenia jest przeprowadzana na pełnowymiarowym boisku o nawierzchni naturalnej bądź sztucznej lub na boisku typu Orlik.

Mobilne AMO to kolejny ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy mądrego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Widzimy w tym ogromny potencjał, mogący przyczynić się do rozwoju polskiej piłki młodzieżowej i w połączeniu z pozostałymi projektami PZPN przełożyć się w przyszłości na sukcesy seniorów w rywalizacji klubowej oraz w reprezentacji Polski. Zajęcia są skierowane do najlepszych zawodników (chłopców i dziewczynek) w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat).

JEŚLI CHCECIE, ŻEBY WASZ POWIAT/GMINĘ ODWIEDZIŁO MOBILNE AMO PROSIMY O KONTAKT
Rafał Poznański - tel.: 501 558 757, e-mail: rafal.poznanski@pzpn.pl

Sławomir Kraska - tel.: 501 558 697, e-mail: slawomir.kraska@pzpn.pl

Nauczyciele biorący udział w szkoleniu otrzymają specjalny certyfikat. Dla uczestników przygotowano również publikację PZPN poświęconą prowadzeniu zajęć piłkarskich z dziećmi.

WIZYTA TELEWIZJI PZPN ŁĄCZY NAS PIŁKA rozwiń

Wyjątkową oprawę miały zajęcia w Wiśniowej Górze, na których byli m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przebieg szkolenia monitorował Łukasz Chmielewski, a rejestrowała je telewizyjna ekipa PZPN i portalu Łączy nas piłka. Był to historyczny moment, gdyż wcześniej piłkarska centrala nie przygotowała jeszcze żadnego reportażu o działalności Mobilnego AMO. Łódź była pierwsza. Nic więc dziwnego, że podczas części praktycznej młodych piłkarzy nie trzeba było zachęcać do pracy na najwyższych obrotach. Na gminnym orliku przy ul. Czajewskiego nikt się nie oszczędzał, co z pewnością będzie widać w materiale filmowym. Wcześniej w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Tuszyńskiej przeprowadzono teoretyczną część zajęć. W ich organizacji pomogła dyrektor placówki Dorota Salska oraz nauczyciel wf Mariusz Kurzawa.

MOBILNE AMO NA STADIONIE MIEJSKIM W ŁODZI - STADION WIDZEWA ŁÓDŹ rozwiń

W województwie łódzkim systematycznie wzrasta liczba miejsc, które odwiedziła Mobilna Akademia Młodych Orłów. Zajęcia prowadzone przez Rafała Poznańskiego i Sławomira Kraskę odbyły się m.in. w stolicy województwa, na obiekcie mającym być główną areną przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 20.
Na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 Mobilne AMO zagościło dzięki uprzejmości Miejskiej Areny Kultury i Sportu, zarządzającej tym obiektem. MAKiS zadbał o to, by prowadzący i uczestnicy szkolenia mieli zapewnione jak najlepsze warunki zarówno podczas części teoretycznej, jak i praktycznej. Wszyscy mogli się więc poczuć jak osoby biorące udział w ważnym wydarzeniu sportowym. Prelekcja odbyła się w przestronnej sali konferencyjnej, a przed wyjściem na boisko młodzi piłkarze przebierali się w ligowej szatni.
Wykładu na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz budowy treningu z ogromnym zainteresowaniem wysłuchało ok. 50 trenerów z Łodzi i regionu. Rozpoczął go prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak. Byli wśród nich przewodniczący szkolenia ŁZPN Andrzej Kretek oraz szkoleniowcy ŁKS i Widzewa. Część praktyczna tradycyjnie była złożona z dwóch paneli. W pierwszym odbył się pokazowy trening dla roczników 2007 i 2008, a w drugim gra selekcyjna roczników 2005 i 2006.
Szkolenie na stadionie przy al. Piłsudskiego zwieńczyło pierwszy etap działalności Mobilnego AMO w Łódzkiem. Było to już 24 takie spotkanie w naszym regionie. Podsumowanie kolejnego okresu ma się również odbyć w Łodzi, ale na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2.

Grupy

Sztab szkoleniowy

II trener
Sławomir Kraska
wyślij wiadomość
I trener
Rafał Poznański
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.