MOBILNA AMO - KUJAWSKO-POMORSKIE

Aktualności

Dziewczyny na medal! rozwiń

W finale Ogólnopolskiego Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku dziewczyny Tęczy Bydgoszcz w kategorii U - 10 zdobyły srebrny medal , zaś ich starcze koleżanki U - 12 z tego samego klubu zajęły czwarte miejsce.

Dziewczęta te brały również udział w spotkaniach z Mobilną Akademią Młodych Orłów.

Jeszcze raz gratulacje dla trenerów i ich drużyn.

Chłopcy z Kujawsko - Pomorskiego rozgrywki finałowe zakończyli w połowie stawki a więc na ósmym miejscu.

Zespół Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Kujawsko - Pomorskim szkolenie nr 4 (Kreatywność) rozpoczął 28.05.2019 z dziewczętami w miejscowości Wielgie powiat Lipno.
W miesiącu czerwcu zaplanowaliśmy osiem spotkań dotyczących kreatywności.
Jedno z nich (18.06.2019) ponownie z dziewczętami odbędzie się w Bydgoszczy.

Kwiecień - podsumowanie rozwiń

Kwiecień to miesiąc z tematem "Piłka nożna bez dyskryminacji"
Temat niezwykle trudny i wrażliwy.W niektórych powiatach aktywnie brali udział w dyskusji rodzice , trenerzy oraz panie pracujące w przedszkolu,bo zjawisko to występuje już w tak wczesnym okresie życia.
Uczestnicy tych spotkań swoją aktywnością i zaangażowaniem potwierdzili z jak ważnym zagadnieniem mamy do czynienia. Dowodzi to, że należy powtarzać tego typu spotkania i poruszać te ciężkie tematy ,które występują w środowiskach dzieci i młodzieży (nie tylko w sporcie)


W kwietniu również (08-09.04.2019 w Świeciu) odbyły się finały Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.
Kolejny raz okazało się, że piłka nożna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dziewcząt i chłopców.
Wyniki wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego Turnieju (drużyn z K-PZPN) zamieszczę
w sprawozdanie majowym

Piłka nożna bez dyskryminacji rozwiń

Przyjdź na szkolenie Mobilnej AMO i dowiedz się, jak walczyć z uprzedzeniami i budować jedność zespołu.

Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA zdecydował się przygotować zestaw materiałów edukacyjnych oraz cykl bezpłatnych szkoleń wspierających trenerów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi. Celem ich pracy jest bowiem nie tylko sportowe szkolenie zawodników, ale też budowanie w nich otwartości oraz gotowości do przeciwdziałania i reagowania na dyskryminację na boiskach piłkarskich i w życiu codziennym.

Zjawisko dyskryminacji to dzisiaj jedna z największych bolączek futbolu. W walkę z nagannymi postawami angażują się już nie tylko federacje i działacze, ale również najsłynniejsi piłkarze i trenerzy. Dyskryminacja nie występuje jednak wyłącznie na wielkich stadionach, a jej ofiary to nie tylko zawodnicy grający w Lidze Mistrzów czy mistrzostwach świata. To problem znacznie szerszy, obecny – niestety – również w piłce dziecięcej i młodzieżowej.

Zestaw materiałów „Piłka nożna bez dyskryminacji” zawiera szereg ćwiczeń, mających rozwijać dzieci, wspomagać ich funkcjonowanie w grupie oraz budować pewność siebie. Tym samym korzyść odnoszą również trenerzy, którzy dzięki powyższemu są w stanie tworzyć atmosferę sprzyjającą efektywnej pracy i osiąganiu lepszych wyników.

Większość zaproponowanych aktywności wykorzystuje przestrzeń, ruch i zabawę. Całość skonstruowana w ten sposób, aby można było je wpleść w trening piłkarski. Co ważne, ćwiczenia mogą być realizowane również w klasie czy na korytarzu szkolnym.

Przeciwdziałanie dyskryminacji ma szczególne znaczenie dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. W związku z tym w najbliższym czasie trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów Mariusz Modracki i Krzysztof Jabłoński na prowadzonych przez siebie szkoleniach będą skupiać się właśnie na tej tematyce. Podczas najbliższych spotkań we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzony zostanie wykład oraz zaprezentowane zostaną ćwiczenia ujęte w materiałach „Piłka nożna bez dyskryminacji” – wszystko po to, by jak najlepiej przygotować trenerów do zmierzenia się z tym negatywnym zjawiskiem, którego nie wolno lekceważyć. Materiały edukacyjne będą rozdawane wszystkim uczestnikom szkolenia wraz z ulotkami dla rodziców. Mają one być dla opiekunów punktem wyjścia do przemyśleń i rozmów z dziećmi na tak trudne tematy, jak dyskryminacja i wykluczenie.

Harmonogram najbliższych szkoleń „Piłka nożna bez dyskryminacji” w województwie kujawsko-pomorskim:

19.03.- Janikowo (inowrocławski)
20.03.- Świecie (świecki)
21.03.- Bydgoszcz
02.04.- Tuchola (tucholski)
03.04.- Wąbrzeźno (wąbrzeski)
04.04.- Grudziądz
10.04.- Barcin (żniński)
11.04.- Mogilno (mogileński)
16.04.- Toruń
17.04.- Białe Błota (bydgoski)
18.04.- Bydgoszcz


Pełny harmonogram szkoleń w województwie kujawsko-pomorskim dostępny jest tutaj: - https://kpzpn.pl/mobilna-amo-aktualnosci

Grupy

Sztab szkoleniowy

I trener
Mariusz Modracki
wyślij wiadomość
II trener
Krzysztof Jabłoński
wyślij wiadomość

Plan zajęć

Galerie

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.